Rozrywka

 • 19 czerwca 2015
 • 23 czerwca 2015
 • wyświetleń: 4778

Spektakl "Coś" w MDK - zdjęcia

W sobotę 20 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się spektakl " Coś" w reżyserii Kuby Abrahamowicza i Katarzyny Gajowniczek.

Spektakl "Coś" w MDK - 20.06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na scenie wystąpiły czechowickie gimnazjalistki - uczestniczki drugiej edycji projektu Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach pt. "Szkoła talentów - warsztaty teatralne jako forma profilaktyki zachowań ryzykownych".

Spektakl stanowił podsumowanie trwających od kwietnia warsztatów teatralnych, które prowadzili profesjonalni aktorzy. Pierwsze zajęcia miały miejsce 01.04.2015 r. i od tamtej pory odbyło się 28 spotkań, po dwie i pół godziny każde.

Celem zajęć było wyposażenie młodzieży w kompetencje społeczne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz wzmocnienie młodych ludzi by umieli skutecznie oprzeć się zagrożeniom i pokusom. Zajęcia warsztatowe miały też na celu kształtowanie osobowości młodzieży poprzez sztukę, naukę działania w zespole, kształcenie umiejętności wypowiadania się słowem i gestem, elementarne zasady marketingu, naukę dobrych obyczajów, poznanie zasad kształtowania swojego wizerunku w zależności od podejmowanych ról życiowych.

Ważnym celem było także zachęcenie gimnazjalistów do udziału w atrakcyjnych formach spędzania wolnego czasu, które sprzyjają rozwojowi osobistemu oraz wzmacniają poczucie odpowiedzialności oraz własnej wartości. Warsztaty teatralne były dla młodych ludzi źródłem konstruktywnych emocji, sposobem rozumienia siebie, swoich stanów emocjonalnych, poznawania i nazywania uczuć.

Dzięki współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz tak wspaniałymi twórcami jak Kuba Abrahamowicz, Katarzyna Gajowniczek czy Piotr Loranc (twórca muzyki do spektaklu), udało się stworzyć wymowny, poruszający spektakl pełen głębokiej symboliki.

"Byłam przekonana, że z młodymi ludźmi warto pracować i warto w nich inwestować. Jednak to, co zobaczyłam na premierze spektaklu przerosło moje oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem" - mówi Agnieszka Borowska-Paszek, kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach- Dziedzicach - "Uczestniczyliśmy w czymś, co nazwałabym szlifowaniem diamentu, patrząc jak te młode osoby dojrzewają na scenie, jak stają się coraz bardziej pewne siebie i świadome siebie. To było naprawdę piękne i wzruszające".

Obsada: • Karolina Kaniuch - Łyżka II, Pajac, Cukierek
 • Sandra Kiełbas - Nóż, Puszka po Konserwie
 • Natalia Matejko - Głos z Ciemności, Opakowanie po Jogurcie, Lalka
 • Karolina Michalec - Łyżka I, Szminka, Babcia
 • Ania Pietryka - Widelec, Telefon, Wnuczka
 • Ania Skrbeńska - Portfel, Samochodzik
 • Natalia Tucznio - Coś
 • Paulina Weszka - Papierek po Cukierku, Karaluch

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj