czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 17 czerwca 2015
  • 28 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1283

Pszczyński Festiwal Ceramiki

Za nami:

Rozpoczął się Pszczyński Festiwal Ceramiki. To już siódma edycja tej ciekawej imprezy, jak zwykle pod hasłem "Pszczyń się do kultury!".

Reklama

7. Festiwal Ceramiki - budowa pieca - 26.06.2015 · fot. Zbigniew Żupa


W sobotę i w niedzielę od 10.00 do 18.00 odbędzie się jarmark pracowni ceramicznych, na którym swoje prace wystawi ponad 30 twórców. Można będzie upolować coś niepowtarzalnego - rękodzieło.

W sobotę o 12.00 rozpoczną się czterogodzinne otwarte warsztaty artystyczne dla wszystkich, którzy mają w sobie pierwiastek dziecka. W planie: lepienie w glinie, toczenie na kole garncarskim, szkliwienie, bębny, pantomima, gigantyczne bańki mydlane.

Festiwal Ceramiki


Wieczorem czeka nas koncert. O 20.00 zagra Night Out. Edmund Deker napisał o nich: "Są scenicznymi potworami, którym zdecydowanie bliżej do ekspresji rockowych wymiataczy, gwarantując koncertowe przeżycia na najwyższym poziomie. Night Out to lektura obowiązkowa dla każdego szanującego się melomana."

"Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i sympatię dzieci - to znaczy odnieść sukces" te słowa R. W. Emersona są mottem działań grupy Mimello, która swoim występem i fire show zaprowadzi nas do finału - otwarcia pieca.

Tradycją jest, ze każda edycja ma swój piec plenerowy. Autorami festiwalowych pieców byli: Mateusz Grobelny (zbudował Wrak Wygasłego Słońca - szklaną rzeźbę, która żeby powstać musiała spłonąć); Dariusz Osiński (wraz z Ritisem Konstantynavitius wyrzeźbili w trzy dni miniaturę Zamku Pszczyńskiego w skali 1:40, a następnie wypalili na oczach gości festiwalu); Karin Putsch-Grassi (wybudowała dla nas piec ze szklanych butelek). W tym roku atmosferę festiwalu będzie podgrzewać młoda artystka Karolina Gorczyńska, budując dla nas gigantyczną iskierkę.

Program Pszczyńskiego Festiwalu Ceramiki

Piątek, 26 czerwca
Ośrodek Sportów Wodnych - Łąka
  • 19.00 Plan Beach - Party 3:

- Fisz Emade Tworzywo
- Milki Wishlake
- LayDj (Kraków)
- Dj Good Paul (Kraków)

Sobota, 27 czerwca
Rynek w Pszczynie
  • 10.00-18.00 Jarmark pracowni ceramicznych
  • 12.00-16.00 Otwarte warsztaty dla najmłodszych
  • 20.00 Koncert Night Out
  • 21.30 Mimello - przedstawienie & fire show
  • 22.00 Otwarcie plenerowego pieca projektu Karoliny Gorczyńskiej


Niedziela, 28 czerwca
Rynek w Pszczynie
  • 10.00-18.00 Jarmark pracowni ceramicznych


Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne Plessart. Impreza organizowana jest pod patronatem honorowym Prezesa Związku Ceramików Polskich, Burmistrza Miasta Pszczyna i Starosty Pszczyny i z pomocą PCKUL. Patronem medialnym jest portal pless.pl.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.