czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 14 listopada 2005
  • wyświetleń: 1314

Święto wina Beaujolais Nouveau

Święto wina Beaujolais Nouveau


Każdego roku w trzeci czwartek listopada obchodzone jest święto wina Beaujolais Nouveau. W ten właśnie dzień do sprzedaży trafiają pierwsze butelki z nowego rocznika. Wino te powstaje we Francji, z winogron Gamay. Ma fioletowoczerwoną barwę oraz dość intensywny owocowy smak. Swoje walory zachowuje jednak zaledwie przez kilka tygodni od pojawienia się na rynku.

Jedni uważają te święto za czystą komercję - dzięki intensywnej, globalnej kampanii, święto znane jest już prawie na całym świecie. Inni traktują je jako miłe sympatyczne święto, dzięki któremu można spotkać się w gronie przyjaciół, rodziny i delektować się smakiem młodego wina.

Moda na uroczystą degustację Beaujolais Nouveau dotarła także 3 lata temu do Pszczyny, a to za sprawą restauracji Frykówka. W tym roku Frykówka jaki i Cafe u Telemanna (na zdjęciu) również zapraszają na świętowanie. Dzisiaj (czwartek) serwowane będzie Beaujolais Nouveau 2005 Joseph Drouhin Premium.

We Frykówce delektować się nim będzie można przy dźwiękach utworów w jazzowej aranżacji. Dodatkowo w karcie pojawią się dania kuchni francuskiej, która królować będzie aż do 17 grudnia. Wstęp do restauracji będzie bezpłatny. Dla osób, które tego dnia zarezerwują stolik (koszt 20,00 zł) pierwsza lampka wina gratis.

Cafe u Telemanna zaprasza z kolei na wykwintną kolację przy blasku świec, połączoną z koncertem jazzowym. Wystąpi zespół Przemka Strączka. Wstęp kosztuje 50zł od osoby. W menu kolacji m.in. lampka wina Beaujolais Nouveau, żabie udka w aromacie czosnku podawane z cytryną, kurczak w winie z warzywami ratatiuille i ziemniakami oraz deska serów i pasztetów. Początek imprezy o godz. 19.00.

mot / czecho.pl

--------------------------

www.frykowka.pl class=dodaj target=_blank>www.frykowka.pl
www.utelemanna.pl class=dodaj target=_blank>www.utelemanna.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.