czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 listopada 2005
  • wyświetleń: 771

Dziś dzień bez futra

Dziś dzień bez futra
zdjęcie z www.empatia.pl.

ups / czecho.pl

----------------------------

25 listopada już po raz kolejny obchodzony jest dzień bez futra. Dzień w którym na ulice wychodzą ludzie by uzmysłowić innym czym naprawdę są śliczne futerka wiszące na wystawach sklepowych . A czym naprawdę są? Czy aby na pewno szczytem mody i elegancji? Symbolem bogactwa i gwarancji skutecznej ochrony przed zimą?

Coraz więcej osób na całym świecie znajduje poprawna odpowiedź na powyższe pytania. Otóż nie! Futra, to dla każdego człowieka, który choć odrobinę interesuje się czymś więcej niż czubek własnego nosa, przejaw jawnego barbarzyństwa. Każde futro nosi w sobie krwawa historie ich poprzednich właścicieli. Sposób hodowli zwierząt przeznaczonych do zabicia jest szokujący.(przypominam, iż istnieją kraje jak np. Wieka Brytania czy Holandia, gdzie istnienie takich farm jest zakazane) Zwierzęta żyją zamknięte w małych ciasnych klatkach, pozbawione możliwości jakiegokolwiek ruchu, co często wywołuje u nich nienaturalne reakcje takie jak chociażby odgryzanie sobie rożnych części swego ciała.

Prof.Stephen Harris bardzo trafnie zauważył iż „Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi, niż ze zwyczajnymi fermami. Jest to najgorsza forma hodowli przemysłowej." Niestety. Polskie władze nie dostrzegają jak widać nic złego w takiej hodowli. Zapis prawny jaki obecnie istnieje odnośnie ochrony praw zwierząt nie jest dostatecznie respektowany. Polska jest znaczącym producentem futer na świecie. Co roku w naszym kraju zabija się około 600 tys. norek, 250 tys. lisów i 20 tys. szynszyli. Następnie te słodkie puchate stworki, którymi tak bardzo zachwycamy się podczas oglądania filmów przyrodniczych mordowane są prądem , duszone gazem spalin samochodowych bądź żywcem obrywane ze skóry...

A wiec czy naprawdę futro to taka niezbędna część garderoby, Czy dopuszczalne jest aby dla zaspokojenia ludzkiego egoizmu i próżności w męczarniach ginęło tysiące zwierząt? Czy warto dla zrobienie jednego futra zamordować 11 rysi, 27 szopów, 55 norek, 100 wiewiórek, 150 gronostai...

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.