czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4756

Harcerskie lato na Jurze

Od 26 lipca do 9 sierpnia harcerze i harcerki z Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich wypoczywali na obozie harcerskim. Obóz organizowany był przez Komendę Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice na Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca w Podlesicach.

Harcerskie lato na Jurze - 26.07-9.08.2015 · fot. Hufiec Czechowice-Dziedzice


Podczas siedemnastu obozowych dni harcerze mieli okazję zobaczyć jurajską faunę i florę. Zobaczyliśmy między innymi Górę Aptekę, Górę Zborów, podążaliśmy zielonym szlakiem nad zalew do Kostkowic oraz zwiedziliśmy Zamek w Ogrodzieńcu, Górę Birów i ruiny Zamku w Morsku. Dużą atrakcją dla uczestników był wyjazd do Aquaparku do Dąbrowy Górniczej.

Podczas obozu harcerze wzięli udział w 10-godzinnym kursie pierwszej pomocy, szkoleniu z samoobrony oraz szkoleniu strzeleckim. Każde szkolenie zostało potwierdzone dyplomem. Ponadto harcerze nauczyli się budować kuchnie polowe i składać namioty z pałatek, w których mieli okazję nocować. W dniu wyjazdu na obóz grupa została skontrolowana przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, a podczas samego obozowania zostaliśmy skontrolowani przez Sanepid, Komendę Chorągwi Śląskiej oraz Ministerstwo Zdrowia. Drugiego dnia naszego obozowania odwiedziła nas TVP Katowice, dla której udzieliliśmy wywiadu.

Z racji realnego zagrożenia zatruciami dopalaczami osób w wieku 10-20 lat nasi harcerze oraz kadra wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących uzależnieniom od substancji szkodliwych. Zajęcia prowadzone były przez sanepid, wiceminister zdrowia oraz fundację zajmującą się uzależnieniami
z Gliwic. Obozowicze wrócili do domu z nową wiedzą, harcerską postawą oraz nowymi sprawnościami i stopniami. Uczestnikami obozu byli harcerze i harcerki z 1 ŚDHS im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej AK "Wachlarz", 3 ŚDH im. Zawiszy Czarnego, 14 DH "Matnia" oraz 25 DH "Feniks".

Kadra obozu dziękuje za wszystkie pozdrowienia płynące od rodziców harcerzy oraz harcerskich przyjaciół. Do zobaczenia na harcerskim szlaku oraz na zbiórkach drużyn, które zaczynają się już we wrześniu!

Harcerska Akcja Letnia 2015 była współfinansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice.

Anna Mazur-Majewska / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.