Rozrywka

  • 17 września 2015
  • 21 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3022

Czechowice-Dziedzice w obiektywie

W grudniu wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach konkursu fotograficznego "Czechowice-Dziedzice - miasto z zapałem".

Oceny nadesłanych prac dokonała Kapituła Konkursu w składzie: Maciej Kołoczek - Zastępca Burmistrza (Przewodniczący) oraz Grzegorz Wąsik - Naczelnik Wydziału Promocji, Jan Grygierczyk - artysta plastyk, Krzysztof Tusiewicz - operator i fotografik, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi (członkowie).

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy fotografii, którzy aparatem fotograficznym dokumentują otaczającą nas rzeczywistość. Każdy uczestnik mógł przedstawić do konkursu maksymalnie 6 zdjęć.

Celem konkursu było wyłonienie i wytypowanie najlepszych zdjęć promujących Gminę Czechowice-Dziedzice wpisujących się w hasło "miasto z zapałem". Uczestnicy mieli za zadanie ukazanie walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i społecznych Czechowic-Dziedzic, Zabrzega, Bronowa i Ligoty.

Organizatorowi zależało na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących niebanalne potraktowanie "miejsko-wiejskich klimatów", w których głównym motywem jest człowiek, środowisko w którym żyje oraz wydarzenia w których uczestniczy. Prace miały ukazywać piękno i oddawać klimat gminy. Prace konkursowe wykorzystywane będą jako element promujący Czechowice-Dziedzice.

Kapituła w ocenie prac konkursowych zwróciła szczególną uwagę na walory artystyczne, estetyczne i merytoryczne prac, interpretację i nawiązanie do tematu, nowatorskie "świeże" spojrzenie autora zdjęć oraz "odkrycie" nowych atrakcji popularyzujących i promujących gminę.

Komisja po obejrzeniu kilkudziesięciu fotografii konkursowych, przedstawiających walory Czechowic-Dziedzic, postanowiła przyznać I nagrodę oraz dwa wyróżnienia autorom następujących fotografii: I nagroda - Łukasz Bialik za cykl 6 fotografii "Fontanna z zapałem", "Zapaleńcy", "Nostalgia", "Płomienna miłość", "Ogień", "Fontanna z zapałem", wyróżnienia - Zdzisław Bilik "Cisza przed burzą", Katarzyna Majdak za cykl 3 fotografii: "Światło i woda’, "Światło i ruch", "Światło i tradycja".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.