Reklama

Rozrywka

  • 18 września 2015
  • 9 października 2015
  • wyświetleń: 1374

My i Oni - o postrzeganiu Innego

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na nowy cykl wykładów pt. "My i Oni - o postrzeganiu Innego". W tym sezonie przedmiotem zainteresowania będzie człowiek w relacji do drugiego człowieka reprezentującego tę samą lub odmienną kulturę.

Kontekstem będą zarówno wydarzenia historyczne, jak i współczesne - przytoczonych zostanie wiele interesujących faktów dotyczących wewnątrz- i międzykulturowych relacji. Przybliżone będą procesy kształtowania tożsamości, światopoglądu oraz wyobrażeń o innej jednostce, grupie lub społeczności uzależnionych od podobieństw i różnic w zachowaniach, wyglądzie czy postawach ich charakteryzujących. Analizie poddane zostaną takie pojęcia i zjawiska jak wzory kulturowe, kulturowy ideał osobowości, kształtowanie wartości i norm społecznych, konformizm i non-konformizm, a także tolerancja, ksenofobia, akulturacja, asymilacja i wiele innych.

Do podzielenia się refleksjami i wiedzą zaprosimy filozofów, antropologów, historyków, psychologów, socjologów, literaturoznawców, medioznawców, językoznawców, historyków sztuki i przedstawicieli wielu innych dziedzin nauki. Wszystko w celu pogłębienia zrozumienia kultury, a zatem nas samych oraz naszego jednostkowego i społecznego funkcjonowania. Samoświadomość, a także rozumienie sposobu, w jaki kształtowany jest obraz świata i człowieka oraz czynniki, które na taki ogląd wpływają staną się przedmiotem rozważań i dyskusji w kolejnym już roku spotkań.

Spotkania odbywać się będą w piątki o godzinie 19.00 w Piwnicy Muz. Inauguracja nastąpi 9 października.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj