Rozrywka

  • 23 września 2015
  • 30 września 2015
  • wyświetleń: 1049

Spotkanie z poezją w Bestwinie

Za nami:

Poezja wyzwala z człowieka różne emocje. Wiele zależy także od jej interpretacji. Na spotkanie z poezją zaprasza Muzeum Regionalne w Bestwinie.

W środę, 30 września uczestnicy Muzealnych Spotkań z Poezją zapoznają się z twórczością Zofii Ciapały. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Zofia Ciapała - urodziła się 16 grudnia 1958 roku w Bielsku-Białej, tam również ukończyła naukę w Liceum Zawodowym. Mieszka i tworzy w Bystrej - przepięknej miejscowości położonej u podnóża Klimczoka i Szyndzielni. Pisze na różne tematy, opisuje piękno Beskidów, przeżycia ludzi, czasem podejmuje tematykę religijną. Ulubionym tematem jej poezji jest przyroda - jej piękno, siła, przemiany wynikające z upływu czasu.

Pierwsze wiersze były drukowane w ,,Chemiku Oświęcimskim". Później w kilku kalendarzach, prasie regionalnej. Kilka utworów było opublikowanych w "Głosie lasu". Jej wiersze były drukowane w antologiach zbiorowych "Polska nam papieża dała", "Z wierszy do serc" wydane w Krakowie. W "Credo" wydanym przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Podbeskidzia w 2005 roku i "Literackie Podbeskidzie" w 2009 roku oraz w Beskidzkim Almanachu Artystycznym "Kroki" w 2006 roku. W 1999 roku wydała swój pierwszy tomik poezji pt. "Jednak warto", później pojawiły się kolejne.

BM / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj