czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 listopada 2015
  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 1309

MDK: Chrystus w sztuce europejskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład z cyklu "My i Oni - o postrzeganiu Innego". Prof. dr hab. Piotr Krasny przybliży temat "Na obraz Boży. Przedstawienia Chrystusa jako doskonałego człowieka w sztuce europejskiej".

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do drugiego człowieka reprezentującego tę samą lub odmienną kulturę. Kontekstem są zarówno wydarzenia historyczne, jak i współczesne - przytoczonych zostanie wiele interesujących faktów dotyczących wewnątrz- i międzykulturowych relacji. Przybliżone będą procesy kształtowania tożsamości, światopoglądu oraz wyobrażeń o innej jednostce, grupie lub społeczności uzależnionych od podobieństw i różnic w zachowaniach, wyglądzie czy postawach ich charakteryzujących. Wstęp wolny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Prof. dr hab. Piotr Krasny - od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską (1995), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2004), a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację "Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914" (maj 2004).

Ważniejsze publikacje książkowe: "Visibilia signa ad pietatem excitantes. Teoria sztuki sakralnej pisarzy kościelnych epoki nowożytnej","Fabrica Ecclesiae Ruthenorum. Dzieje cerkwi w Szczebrzeszy­nie i jej rozbudowy w latach 1777-1789 w świetle kroniki ks. Jana Karola Lipowieckiego".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj