czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 listopada 2015
  • wyświetleń: 2654

XVI Przegląd Pieśni Patriotycznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

W środę, 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XVI Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek - impreza kulturalna kierowana dla naszego najmłodszego społeczeństwa, dzieci i młodzieży czechowickich placówek oświatowych.

Celem przeglądu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży pieśni patriotycznej dawnej i współczesnej, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu oraz kształtowanie tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej. Celem tego konkursu jest także wyłonienie najlepszych artystów w poszczególnych kategoriach, którzy będą nas reprezentowali na kolejnym etapie eliminacji.

Od lat organizatorem przeglądu jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Przegląd cieszy się uznaniem wśród organizatorów, a z każdym rokiem uczestnicy przeglądu prezentują coraz wyższy poziom artystyczny. W bieżącym roku w rywalizacji udział wzięło udział 130 przedstawicieli szkół gminnych. W XVI Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej komisja konkursowa w składzie: Pani Wanda Zmełty, Pani Agata Cisowska oraz Pan Piotr Mirecki dokonała oceny uczestników i wyłoniła najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentowali naszą gminę w kolejnym etapie eliminacji. Ocenie podlegało wykonanie, dobór repertuaru oraz prezentacja.

W grupie wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 I miejsce zajęła Justyna Adamus ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie. W grupie wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 w kategorii: soliści, duety i zespoły do 6 osób I miejsce zajęła Magdalena Rojczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie, II miejsce Lena Szpyrka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach. W kategorii: zespoły od 6 osób oraz chóry II miejsce zdobył zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

laureaci XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej
Laureaci XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej · fot. Zespół Obsługi Placówek Oświatowych


W grupie wiekowej młodzież szkół gimnazjalnych w kategorii: soliści, duety i zespoły do 6 osób I miejsce zajął duet Monika Borkowska oraz Kacper Fejdych z Zespołu Szkół w Zabrzegu, II miejsce zajął Mateusz Pollak z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach -Dziedzicach, III miejsce zajęła Patrycja Stebel z Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. W kategorii zespoły od 6 osób oraz chóry I miejsce zdobył chór z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, II miejsce zajął chór z Zespołu Szkół w Ligocie.

Zdobywcy I miejsc będą reprezentowali naszą gminę w kolejnym etapie, który odbędzie się w Hałcnowie.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom.

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj