czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 grudnia 2015
  • 20 grudnia 2015
  • wyświetleń: 792

Jarmark na bielskiej starówce

Za nami:

Już po raz dziewiąty na bielskim Rynku odbędzie się dwudniowy jarmark "Święta na Starówce". W tym roku impreza zagości również na placu Bolesława Chrobrego.

Święta na Starówce po raz dziewiąty


Kiermasz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wystawców, dlatego tym razem stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną Rynku Starego Miasta, a stoiska handlowe z rękodziełem i ozdobami świątecznymi na Placu Chrobrego. Na schodach przed dawną siedzibą Banku Śląskiego ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

- Przypomnimy tradycyjne zwyczaje i obrzędy, umożliwimy zakup wyrobów kojarzących się z tym świątecznym okresem oraz degustację smacznych wyrobów w gronie rodziny i znajomych, w świątecznej dekoracji - zachęcają organizatorzy.

Podczas imprezy plenerowej na Rynku Starego Miasta wystąpią m.in. zespoły: Kamuflaż, Włóczykije, Dzień Dobry, reprezentanci Miejskich Domów Kultury: Zespół wokalny Kontrasty i Dziecięcy Chórek Pinokio (DK Komorowice), Zespół Kwint-Esencja (DK Kamienica), Niżej i Chór Echo (DK Włókniarzy), Trele Morele i Musicalowa scena Kubiszówki (DK im. W. Kubisz), Studia Piosenki (DK Hałcnów), którzy wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Specjalny koncert wykona Luterański Chór Graduale z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku.

W sobotę, 19 grudnia o godzinie 19.45 odbędzie się pokaz mody "Zima jest piękna" w wykonaniu modelek Grabowska Models.

Święta na Starówce po raz dziewiąty


W niedzielę, 20 grudnia od godziny 14.00 do 16.30 udostępnione będzie Betlejemskie Światło Pokoju, nad którym czuwać będą harcerze bielskiego hufca. Każdy będzie mógł zabrać mały płomyczek, przywieziony z Betlejem, do swojego domu albo podzielić się nim z sąsiadami, rodziną albo osobami samotnymi. Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie po raz kolejny na wielu wigilijnych stołach na całym świecie, symbolizując miłość, dobroć i pokój.

Również w niedzielę, 20 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się koncert Ani Wyszkoni pt. "Kolędy wielkie".

Dla dzieci zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty w 2 punktach: w Kawiarni Cafe Maluch przy ul. Cieszyńskiej 3 - zdobienie pierniczków i ciasteczek i w kamienicy Rynek 4 - wykonywanie kartek oraz ozdób choinkowych. Dla najmłodszych dostępna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował słodyczami i owocami.

Czynne będą stoiska handlowe oraz gastronomiczne. Dorosłych zapraszamy na degustacje potraw regionalnych: słodyczy, ciast i ciasteczek, oscypków, pierogów, krokietów, placków ziemniaczanych, napojów. Prowadzona będzie sprzedaż wyrobów i ozdób choinkowych, stroików świątecznych. Swój udział w kiermaszu zapowiedzieli m.in. producenci naturalnych wyrobów wędliniarskich, ręcznie rzeźbionych świec, ceramiki artystycznej, ryb słodkowodnych, miodów i ich przetworów. Nie zabraknie także beskidzkich twórców ludowych i ich wyrobów.

Święta na Starówce" odbywać się będą w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta i na Placu Chrobrego w dniach 19 i 20 grudnia w godzinach od 12.00 do 21.00. Z kolei od 15 do 18 grudnia na Rynku odbędzie się impreza poprzedzająca pod nazwą "Idą Święta".

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.