czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 grudnia 2015
  • 5 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2857

Kolędowanie z Izabelą Kopeć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

W niedzielę 3 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, już po raz piąty, odbyło się "Kolędowanie z Profilaktyką". Na scenie, w repertuarze kolędowym, wystąpiła śpiewaczka mezzosopranowa Izabela Kopeć wraz z chórem Ad Libitum pod kierunkiem Izabeli Zieleckiej-Panek.

Kolędowanie z Profilaktyką - 03.01.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Artystce towarzyszył kwintet smyczkowy Akademii Muzycznej w Katowicach, zaś przy fortepianie zasiadła Maria Zuber. Artyści zaprezentowali publiczności tradycyjne, polskie kolędy w ciekawej aranżacji Tomasza Filipczaka.

Inauguracji koncertu dokonała Agnieszka Borowska-Paszek - Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, która powitała zaproszonych gości oraz przybliżyła uczestnikom ideę " Kolędowania z Profilaktyką". Koncert został zorganizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a jego celem było przede wszystkim zachęcanie mieszkańców Gminy do rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie trzeźwego stylu życia. Organizatorzy zwrócili także uwagę, że podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd jest doskonałym sposobem aby jednoczyć ludzi i jednoczyć rodziny.

Oprócz licznie przybyłych mieszkańców, w koncercie uczestniczyli także Burmistrz Marian Błachut wraz z małżonką, którzy od lat wspierają ideę wspólnego kolędowania oraz Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Magdalena Kubik.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.