Rozrywka

  • 21 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2486

Powiat Bielski w Obiektywie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie podsumowujące połączone z wręczeniem nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Powiat Bielski w Obiektywie".

Konkurs fotograficzny
fot. Powiat


Tegoroczna, II edycja konkursu, którego celem jest zaprezentowanie piękna naszej Małej Ojczyzny za pośrednictwem obiektywu aparatu, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Spośród blisko 150 prac regulaminowych, które napłynęły do organizatorów w okresie dwóch miesięcy komisja konkursowa musiała wyłonić 3, które swoim kunsztem w sposób najlepszy oddają uroki naszego powiatu. To trudne zadanie przypadło w udziale Jury w składzie: Przewodniczący - Zbigniew Poraniewski, fotograf, właściciel Agencji Wydawniczej PORAN, redaktor naczelny kwartalnika "Beskidy", Grzegorz Kotowicz - Przewodniczący Komisji Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Bielskiego, Jolanta Konior - Kierownik Biura Promocji w Starostwie Powiatowym, Alina Macher - redaktor naczelny miesięcznika MÓJ POWIAT, Jarosław Jesionka - Biuro Promocji Starostwa Powiatowego. Sekretarz jury - Dawid Czernek z biura Promocji Starostwa.

Werdyktem Jury przyznano dwa II miejsca, które zajęli: Katarzyna Majdak i Mirosław Frączek, miejsce III uzyskała Ola Ciupak. Nagrodzono także Wyróżnieniem Książnicy Beskidzkiej Beatę Twardowską, Wyróżnieniem firmy BRUGI Dominikę Borgieł oraz Wyróżnieniem miesięcznika MÓJ POWIAT Grzegorza Pastwę.

Artyści, którzy na zaproszenie organizatorów przybyli do Starostwa w piątek o godzinie 13 zostali serdecznie przywitani przez Katarzynę Adamiec, Członek Zarządu Powiatu Bielskiego, która w kilku słowach skierowanych do gości podziękowała za zaangażowanie i za wspaniałe zdjęcia, prezentujące najpiękniejsze zakątki naszej lokalnej wspólnoty. Przewodniczący Jury, Zbigniew Poraniewski z radością zaznaczył że zdjęcia, które pojawiły się w tegorocznej edycji prezentują bardzo wysoki poziom, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne edycje. Także Grzegorz Kotowicz w kilku słowach do uczestników wyraził swoje zadowolenie z efektów prac artystów biorących udział w konkursie. Gdy zakończyły się wystąpienia członków Jury i członkini Zarządu Powiatu przystąpiono do uhonorowania zwycięzców dyplomami i nagrodami, które zwycięscy odebrali z rąk Katarzyny Adamiec i Grzegorza Kotowicza.

Na koniec organizatorzy zadbali także o wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, które stanie się pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

D.C.

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.