czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 14 stycznia 2016
  • 14 lutego 2016
  • wyświetleń: 1412

Walentynki z musicalem w BCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

14 lutego, w Walentynki zapraszamy do Bielskiego Centrum Kultury. Musicalowych piosenek (przede wszystkim o miłości), będzie można posłuchać w znakomitym wykonaniu.

Największe przeboje światowej muzyki musicalowej w wykonaniu Bielskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz solistów: Iwony Handzlik - sopran, Edyty Krzemień - wokal i Damiana Aleksandra - wokal będzie można usłyszeć 14 lutego o godzinie 17.00. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna).

Iwona Handzlik - sopran liryczno-koloraturowy, urodziła się w Bielsku-Białej. W 1999 roku po 12 latach edukacji muzycznej w PSM im. Stanisława Moniuszki otrzymała dyplom z fortepianu. Kontynuowała muzyczną pasję na Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach. W 2004 roku otrzymała stypendium Socrates-Erasmus w mieście Lubeck (Niemcy) Już na III roku studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie występowała w roli Hanny w operze "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki.

Pomiędzy 2006 a 2011 Iwona Handzlik była solistką Opery Wrocławskiej wykonując pierwszoplanowe role sopranowe: Musetta z "La Boheme" G.Puccini, Gilda z "Rigoletto" G.Verdi, Adela z " Zemsty Nietoperza" J.Strauss, Adina z "L’Elisir d’amore" G.Donizetti, Olimpia z "Les Contes d’Hoffmann" J.Offenbach, 1st Blumenmadchen z "Parsifal" R.Wagner, Nanetta z "Falstaff" G.Verdi, Papagena " Czarodziejskiego fletu" W.A.Mozart. Wystąpiła podczas wizyty Jana Pawła II w Krakowie w 2002 roku.

W 2006 roku zadebiutowała rolą Adeli w Operze Narodowej w Warszawie podczas koncertu sylwestrowego. Współpracowała z operą krakowską i śląską oraz filharmonią zabrzańska i wałbrzyską. Odbyła tournee po Belgii, Holandii i Francji. Koncertowała w Kanadzie, Tajlandii, Australii i we Włoszech.

Edyta Krzemień - polska aktorka teatralno-musicalowa i wokalistka. W latach 2007-2012 związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Absolwentka wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Damian Aleksander - w roku 2000 związał się z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. Grywa w filmach i serialach. Publiczność zapamiętała go z muzycznego programu Idol. Współpracuje z Operą i Filharmonią w Białymstoku oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

BM / czecho.pl, źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj