Rozrywka

  • 9 lutego 2016
  • 12 lutego 2016
  • wyświetleń: 1434

Wykład: obcy w opowieściach

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład z cyklu "My i Oni - o postrzeganiu Innego". Dr Agnieszka Przybyła-Dumin przybliży temat "Plotka, pogłoska, legenda - Obcy w opowieściach".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do drugiego człowieka reprezentującego tę samą lub odmienną kulturę. Wstęp wolny.

Dr Agnieszka Przybyła-Dumin - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego (specjalizacja: teoria i historia kultury). Adiunkt na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH w Bielsku-Białej, Kierownik Działu Nauki MGPE w Chorzowie. Jest także pracownikiem merytorycznym MDK w Czechowicach-Dziedzicach i założycielką Koła Badaczy Kultury od ośmiu lat funkcjonującego przy tej placówce, w ramach działalności którego powstały trzy tomy serii Świat naszych przodków, poświęcone jesiennemu, zimowemu i wiosennemu cyklowi obrzędowemu naszych okolic, a ponadto odbyło się siedem edycji Festiwalu Kultur Świata.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj