Reklama

Rozrywka

  • 29 lutego 2016
  • 9 marca 2016
  • wyświetleń: 2804

Wystawa: Moda w czasach PRL-u

Miejski Dom Kultury zaprasza do wspólnego wyjazdu i zwiedzania wystawy "Modna i już! Moda w PRL" zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Wystawa odzwierciedla niepowtarzalny charakter mody kolejnych powojennych dekad. Pokazane są na niej zarówno ubiory zwyczajne, codzienne, jak i kreacje wybitnych projektantów, którym przyszło pracować w Polsce lat 1945-1989. Wystawa organizowana wspólnie przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Narodowe we Wrocławiu pokazuje, jak trudne i ważne było bycie modną w PRL-u.

Świat mody był dla kobiet miejscem ucieczki przed nieprzychylną rzeczywistością komunistycznego państwa. Polki z determinacją podążały za modą, a inspiracje starały się czerpać przede wszystkim z Zachodu. Kobieta chciała być "modna i już!", chociaż w szarej rzeczywistości pustych półek sklepowych nie było to łatwe.

Cena 50 zł. Zapisy przyjmuje (do 9 marca) i szczegółowych informacji udziale sekretariat MDK.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj