Rozrywka

  • 29 lutego 2016
  • 19 marca 2016
  • wyświetleń: 1857

Akustyczne Historie w Piwnicy Muz

Za nami:

19 marca do Piwnicy Muz zawita zespół Akustyczne Historie, który zagra piosenki ze swojej debiutanckiej płyty "Świt", a także nowe piosenki, które znajdą się na ich drugim krążku.

- Będzie można także posłuchać utworów do wierszy Edwarda Stachury z naszą własna autorką muzyką, które to piosenki znajdą się na przygotowywanym albumie "Projekt Stachura". Będzie to zupełnie nowe, zaskakujące spojrzenie na twórczość tego wspaniałego pisarza i poety - zapewniają artyści.

Akustyczne Historie w Piwnicy Muz


Akustyczne Historie to zespół muzyczny poruszający się w szeroko rozumianej akustycznej piosence autorskiej, obejmującej swym zasięgiem elementy poezji śpiewanej, folku, rocka i jazzu. Nie wskazujemy jednak źródeł swoich inspiracji, lecz w sposób naturalny i niewykalkulowany tworzymy muzykę wolą od ograniczających barier stylistycznych. Wszystkie kompozycje i prawie wszystkie teksty to twórczość nasza lub osób zaprzyjaźnionych. Sporadycznie sięgamy po tzw. wielką poezję i literaturę. Mimo, iż nie jesteśmy zespołem improwizującym, to podczas koncertów dialog pomiędzy instrumentami traktujemy jako ważną część przekazu muzycznego. Za sprawą charakterystycznego, oszczędnego, lecz oryginalnego brzmienia oraz ciekawych aranżacji, tworzymy nastrój sprzyjający odbiorowi zmuszających do refleksji tekstów. Próby odbywamy w czechowickim MDK.


BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.