Rozrywka

  • 3 marca 2016
  • wyświetleń: 1233

Wariacje na scenie MDK

Podczas Karnawałowego Ogródka Teatralnego po raz trzeci na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury mogliśmy zobaczyć "Wariacje" - efekt pracy grupy teatralnej "Teatr po pracy". Sztuka oparta jest na scenariuszu "Rondo" B. Schaeffera.

W rolach głównych wystąpiły: Natalia Dopierała, Anna Kuczniak, Urszula Siudak, Patrycja Englert-Kotzian oraz Anna Sakrajecka, a za reżyserię odpowiedzialna była Judyta Stocka.

Grupa teatralna "Teatr po pracy" działa przy Miejskim Domu Kultury od ponad dwóch lat. Jej założycielką jest Judyta Stocka. Początkowo grupę stanowiły wyłącznie kobiety, a pierwsza wystawiana przez grupę sztuka - Wariacje - paradoksalnie poruszała temat mężczyzn. Kolejny rok pracy grupy zaowocował następną sztuką - tym razem "Męczeństwo Piotra O’Heya", a w obsadzie znaleźli się również mężczyźni.

Grupa świetnie odnajduje się w klimacie groteski i absurdu i właśnie w tym tonie utrzymane są sztuki znajdujące się w jej dorobku.

Obecnie grupa pracuje nad trzecią sztuką. Premiery można spodziewać się już na wiosnę.

A.S.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.