czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 marca 2016
  • 18 marca 2016
  • wyświetleń: 801

Spotkanie autorskie w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z poetą Janem Pichetą oraz malarką Agnieszką Nowińską - autorami tomiku poezji "Złoty deszcz". W antraktach muzycznych wystąpią soliści Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento: Martyna Bieńko, Aleksandra Niemczyk oraz Lidia Le Thanh.

Agnieszka Nowińska jest bielszczanką, absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Ukończyła z wyróżnieniem studia z zakresu malarstwa i scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1998), uzyskała też dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP (1999). Jej projekt dyplomowy "Podróż do wnętrza Ziemi" na podstawie książki Juliusza Verne’a został zaprezentowany na wystawie "European Way of Life" w Galerii Carrousel w paryskim Luwrze (2001). W 2002 roku otrzymała stypendium naukowe Ministerstwa Kultury i Sztuki w Madrycie (Hiszpania). Doktorat artystyczny związany ze sztuką Tybetu obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Akademii Sztuk Pięknych San Carlos Politechniki w Walencji w Hiszpanii (źródło - Galeria Bielska BWA).

Jan Picheta - urodzony w Zawierciu, do roku 1982 mieszkał w Katowicach, potem w Bielsku-Białej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest nauczycielem, instruktorem ds. kształcenia uzdolnień literackich, trenerem piłki nożnej oraz futsalu, spikerem zawodów piłkarskich, dziennikarzem, recenzentem teatralnym, poetą. Od 1983 r. jest współtwórcą i jurorem Wojewódzkiego i Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa". Zredagował 26 "lipowych" antologii tekstów, a także osiem książek literackich, reporterskich i albumów o sztuce Bielska-Białej i Podbeskidzia. Współpracował i pracował w kilku redakcjach i rozgłośniach. Obecnie jest felietonistą, publicystą i recenzentem miesięcznika społeczno-kulturalnego "Śląsk", autorem kolumny poświęconej beskidzkiej kulturze. Współpracuje z redakcjami kwartalnika "Polonia Włoska" w Rzymie i miesięcznika PZKO "Zwrot" w Czeskim Cieszynie, a także periodyków w Cieszynie, Skoczowie, Chybiu i i Czechowicach-Dziedzicach (źródło - Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzi

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj