Rozrywka

  • 16 marca 2016
  • 18 marca 2016
  • wyświetleń: 1326

Wykład o wyrzutkach społecznych

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wykład z cyklu "My i Oni - o postrzeganiu Innego". Prof. dr hab. Piotr Krasny przybliży temat "Żebracy, kalecy, przestępcy, wyrzutki społeczne w sztuce średniowiecznej i nowożytnej".

W tym sezonie przedmiotem zainteresowania jest człowiek w relacji do drugiego człowieka reprezentującego tę samą lub odmienną kulturę. Wstęp wolny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Prof. dr hab. Piotr Krasny - absolwent historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 uzyskał tytuł doktora, a w 2004 habilitował się. Od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX.
Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowe, a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj