Rozrywka

  • 22 marca 2016
  • wyświetleń: 1210

Sukces "Samuraja" w Nowym Tomyślu

W miniony weekend, 19-20 marca odbył się po raz drugi Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Impreza zorganizowana z wielkim rozmachem przyciągnęła wielką liczbę modelarzy i modeli. Łącznie na hallu głównym Nowotomyskiego Ośrodka Kultury zaprezentowano ponad 330 modeli kartonowych.

Można było podziwiać architekturę, rakiety kosmiczne, okręty, żaglowce, czołgi, pojazdy kołowe, pociągi i wiele innych. Konkurs w Nowym Tomyślu to młoda inicjatywa, ale zaangażowanie organizatorów i przeprowadzenie było na bardzo wysokim poziomie. W konkursie dominowały rakiety, samoloty oraz czołgi. Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki, więc walka o najwyższe trofea była zacięta. Wśród modelarzy bestwińskiego "Samuraja" znaleźli się: Sylwester Kluczny, Maksymilian Moś, Dariusz Ochman, Klaudiusz Wojtuszek, Patryk Lind, Sebastian Wilczek, Bartłomiej Dzida oraz Daniel Ćwichuła. Łącznie zaprezentowali 18 modeli.

W niedzielne południe na sali widowiskowej nastąpiło długo oczekiwane wyczytywanie zwycięzców. I tym razem kunszt "Samurajów" został doceniony, zdobyli bowiem w ciężkiej walce z modelarzami z kraju kolejne trofeum. Złoty krążek przypadł Piotrowi Niemczykowi za model rakiety Saturn V wraz z platformą. Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i pozostałych uczestników.

BM / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.