czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2184

Eliminacje do konkursu recytatorskiego

W czechowickim MDK odbyły się Powiatowe Eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowane przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach - Dziedzicach.

Reklama

Powiatowe Eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - 04.2016 · fot. Alina Macher


Ogólnopolski konkurs recytatorki adresowany jest do uczniów ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Ma charakter artystyczno-edukacyjny, po środowiskowych: powiatowych i rejonowych eliminacjach ich laureaci biorą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Uczestnicy turnieju prezentują dwa utwory - prozę i utwór poetycki, a w turnieju poezji śpiewanej dwa utwory śpiewane i 1 recytowany. Jury ocenia dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny, natomiast w poezji śpiewanej komisja bierze pod uwagę zgodność muzyki z charakterem wiersza, muzykalność i warunki głosowe wykonawcy, a także wartości artystyczne muzyki.

Podczas powiatowych eliminacji komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Grygierczyk-aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, przewodnicząca komisji, Karolina Gniazdowska-muzyk i Alina Macher-przedstawicielka Biura Biuro Promocji Powiatu Bielskiego zadecydowała o przyznaniu nagród i zakwalifikowaniu do eliminacji rejonowych następujących osób:
Turniej recytatorski-kategoria dla dorosłych
  • Michał Harat - POPP "ART." w Czechowicach - Dziedzicach
  • Paulina Piechówka - POPP "ART." w Czechowicach- Dziedzicach
  • Katarzyna Socha - POPP "ART." w Czechowicach- Dziedzicach
  • Julia Kania - POPP "ART." w Czechowicach- Dziedzicach
  • Andżelika Kliś - POPP "ART." w Czechowicach- Dziedzicach
  • Tomasz Porębski - POPP "ART." w Czechowicach- Dziedzicach

Turniej poezji śpiewanej
  • Piotr Maga - Miejski Dom Kultury w Czechowicach - Dziedzicach
  • Lidia Le Thanh - Miejski Dom Kultury w Czechowicach - Dziedzicach


Młodzież do konkursu recytatorskiego przygotowała Halina Kubisz-Muła, a do turnieju poezji śpiewanej Barbara Bielaczyc. Po wysłuchaniu uczestników konkursu, jury zwróciło uwagę na wyjątkowo wysoki poziom uczestników powiatowych eliminacji, ich znakomite przygotowanie, profesjonalizm, nienaganną dykcję, umiejętny dobór prezentowanych utworów do osobowości recytatorów, minimalizację gestów, wysoką kulturę osobistą. Występy wszystkich biorących udział w konkursie były mistrzowskimi popisami, a jednocześnie pełne emocji i wzruszeń, okazały się być dla wszystkich znakomitą lekcją literatury, poezji, muzyki i historii.

Nad sprawną i profesjonalną organizacją konkursu czuwały instruktorki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." pod dyrekcją Wandy Gryboś-Sznel.

Alina Macher

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.