czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 kwietnia 2016
  • 19 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1305

Ogólnorozwojowe warsztaty dla dzieci w Bibliotece

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W zakresie pracy z dziećmi Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza małych czytelników na zróżnicowane, rozwijające ich umiejętności zajęcia odbywające się w ramach Akademii Bibliotecznych Odkrywców.

Zajęcia kierowane są do dwóch grup wiekowych 4-6 lat oraz 7-10 lat. Wśród zajęć proponowanych dzieciom starszym są warsztaty matematyczne, których celem jest nie tylko zainteresowanie dzieci królową nauk, ale przede wszystkim rozwijanie matematycznego, a co za tym idzie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Umiejętność taka jest bezcenna podczas pisania różnego rodzaju testów sprawdzających, które towarzyszą dzieciom przez całą edukację szkolną.

Aby w przyszłości milusińscy z dużą łatwością rozumieli i przyswajali świat, warto ćwiczyć umiejętność logiczno-matematyczną już z małymi dziećmi, do których kierowane są zajęcia z cyklu "Z fizyką i chemią za pan brat". Na warsztatach mali czytelnicy zdobywają wiedzę na podstawie obserwacji oraz wykonując samodzielnie proste doświadczenia.

Nieco inną formą nauki, ale równie ważną mającą wpływ na rozwój dzieci są warsztaty plastyczno-techniczne, na których kształtowana jest nie tyko wyobraźnia, ale także wrażliwość estetyczna i uczuciowa. Ponadto sam proces tworzenia pracy plastycznej jest doskonałym źródłem rozwoju mowy. Im bogatsza wypowiedź plastyczna tym więcej dziecko zna słów.

Umiejętność poprawnej i ładnej wymowy ćwiczona jest u dzieci na warsztatach logopedycznych. Wcześnie rozpoczęty trening wymowy uchroni dziecko nie tylko przed problemami emocjonalnymi, ale również w późniejszym czasie, przed problemami z pisownią, czy nauką czytania.

Tematyka proponowanych zajęciach dostosowana jest do potrzeb małych czytelników, odbywa się w miej i cieplej atmosferze dzięki czemu dzieci czują się bezpieczne i chętnie uczestniczą w zajęciach. Niektóre z proponowanych zajęć są odpłatne, szczegóły pod numerem (32) 215-20-01.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj