czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2420

Pasje wychowanków POPP Art. na wystawie

W czechowickiej Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się kolejny już wernisaż wystawy prac plastycznych wychowanków POPP Art.-"Nasze Pasje".

Reklama

Wernisaż wystawy prac plastycznych wychowanków POPP Art.-„Nasze Pasje” · fot. POPP Art.


Na wystawie prezentowane są prace 164 wychowanków POPP Art. - uczestników zajęć plastycznych z Ligoty-Miliardowic i Czechowic-Dziedzic (opiekun: Dominika Paszek), Zabrzega (Zofia Gawełek), grafiki warsztatowej (Klaudia Grygierczyk) i ceramiki artystycznej (Marta Janik-Kufel) w Czechowicach-Dziedzicach.

W uroczystości uczestniczyli twórcy prac, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Swoja obecnością zaszczycili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej w osobach: Katarzyny Adamiec - członka Zarządu Powiatu Bielskiego oraz przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu - Barbary Adamskiej, a także dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, radnej Rady Powiatu - Ewy Kmiecik-Wronowicz.

Tradycją jest już wręczanie kwiatów uczestnikom wystawy przez nauczycieli zajęć oraz zaproszonych gości. Na wystawie pokazane są różne techniki z zakresu rysunku, grafiki, malarstwa i ceramiki. Prace urzekają kolorystyką, bogactwem form, poziomem wykonania i kreatywnością. Wystawy i związane z nimi uroczyste wernisaże organizowane od wielu lat na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez POPP "Art." i są doskonałą okazją do dużych wspólnych spotkań szerokiego środowiska placówki; wychowanków, nauczycieli, rodziców, a także wymiany artystycznych doświadczeń. Wystawa potrwa do końca miesiąca.

Alina Macher

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.