czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 lutego 2006
  • wyświetleń: 1065

Osoba od informacji

Reklama

400 punktów za założonego e-maila, 350 za powołanie pełnomocnika do spraw społeczeństwa informacyjnego. Dodatkowe 30 punktów za umieszczenie na stronie internetowej logo organizatora konkursu, 20 za główny e-mail gminy, tyle samo za przedstawienie na stronie historii gminy w języku angielskim.

15 punktów gmina Bestwina otrzymała za powołanie osoby, która zajmuje się odbieraniem poczty od i po 10 za stronę www i urzędowy publikator teleinformatyczny BIP (umieszczenie na witrynie herbu gminy też było punktowane). Suma 865 punktów pozwoliła gminie Bestwina uplasować się na 51 miejscu w konkursie zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich. Czy dzięki temu dostęp do informacji przestanie "kuleć" w bestwińskim urzędzie? Do tej pory strona internetowa gminy Bestwina pozostawia wiele do życzenia.

Związek Powiatów Polskich prowadzi od kilku lat ranking gmin i powiatów. W konkursie o miano najlepszego powiatu lub gminy uczestniczyć mogą jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju. Ranking ustalany jest w oparciu o liczbę punktów, które zdobyć można między innymi za: własną stronę internetową, system e-gmina, prezentację multimedialną gminy bądź też za powołanie pełnomocnika ds. społeczeństwa informacyjnego. Tak też się stało w gminie Bestwina.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.