czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 maja 2016
  • wyświetleń: 3124

Ciągle piękne - wernisaż fotografii Doroty Koperskiej w K6

W ramach 1. Czechowickiej Nocy Muzeów w K6 - dawnej gorzelni, aktualnie Przestrzeni Kreatywnej Kotulinskiego 6 - odbył się nocny wernisaż fotografii Doroty Koperskiej "Ciągle piękne", która wrażliwym spojrzeniem uchwyciła w obiektywie wybrane historyczne miejsca - budynki i budowle Czechowic-Dziedzic - swojego rodzinnego miasta.

Reklama

Ciągle piękne - wernisaż fotografii Doroty Koperskiej w K6 · fot. Dorota Proske


Niektóre z tych miejsc dzielnie trwają - jak budynek dworca PKP czy hala Cynkowni Walcowni. Inne, jak gorzelnia - dostały swoje nowe życie. Jeszcze inne - ruiny Zamku Wilczków - dopiero na nie czekają. Niestety są i takie, które bezpowrotnie giną na naszych oczach - to przypałacowe stajnie czy czworaki. Mimo to niezmiennie zachwycają - swoją historią, niepowtarzalną architekturą, tworzącymi klimat pięknymi detalami, nieodkrytą tajemnicą.

Wernisaż był chwilą refleksji nad tym, czy warto ratować takie miejsca tuż obok nas, które są częścią historii naszego miasta. Co nadal jest ich siłą i czy jesteśmy na nie wrażliwi czy są nam zupełnie obojętne. Goście mieli również okazję zobaczyć wnętrza dawnej gorzelni, zamienionej na nietypowe miejsce spotkań wydarzeń.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.