czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2016
  • 23 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1770

Dokumentalny film przyrodniczy "Łowcy miodu" w Świcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Pierwszy polski pełnometrażowy, wysokobudżetowy film przyrodniczy, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół, będzie można zobaczyć w czechowickim kinie Świt.

Dokument Krystiana Matyska pełni ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą?

"Łowcy miodu" piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackichCzas trwania: 1 godz. 15 min.
Reżyseria: Krystian Matysek
Scenariusz: Krystian Matysek
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Polska
Obasada: Magdalena Popławska, Kamil Baj, Maria Gembala, Adam Kolator

Projekcjom filmu towarzyszyć będzie wystawa pszczelarska Koła Czechowice-Dziedzice, połączona z możliwością zakupu produktów pszczelich.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj