czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 lutego 2006
  • wyświetleń: 843

Uwolnij wyobraźnię

Reklama

Przez całe ferie najmłodsi czytelnicy z filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej odkrywali swoje talenty plastyczne, taneczne i teatralne. Zajęcia odbywały się w ramach warsztatów twórczych "Uwolnij swoją fantazję".

Dzieci ćwiczyły poczucie tempa i rytmu, pracę z partnerem. Wykonywały również ćwiczenia z rekwizytem, zadania pantomimiczne i kształtujące wyobraźnię. Najmłodsi czytelnicy poznawali podstawy emisji głosu, interpretację tekstu i ekspresję scenicznej.

W trakcie zajęć dzieci tworzyły krótkie etiudy i improwizacje teatralne, uczyły się także różnych form tanecznych i plastycznych. Poznawały mechanizmy doboru kolorystki, mieszania kolorów i nakładania farb na różne powierzchnie.

- Głównym celem zajęć było pobudzenie twórczego rozwoju poprzez ruch, taniec, gest, żywe słowo i muzykę - wyjaśnia prowadząca warsztaty Anna Krzempek - studentka wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Na zakończenie warsztatów prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawie .

KaP / Echo

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.