czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 6 lipca 2016
  • 8 lipca 2016
  • wyświetleń: 1237

Maciej Maleńczuk zainauguruje Letnią Scenę Sfery

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj

Za nami:

Już w najbliższy piątek, 8 lipca, Galeria Sfera zainauguruje swoją Letnią Scenę. Na dobry początek wystąpi na niej Maciej Maleńczuk z projektem Jazz For Idiots.

Reklama

plakat maleńczuk


- To artysta, którego nie trzeba przedstawiać publiczności - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - Wyrazisty, o wyjątkowej barwie głosu, dojrzale przenosi widownię do krainy niezwykłych artystycznych doznań. Podczas inauguracji Letniej Sceny Sfery zabierze nas do krainy jazzu, nazywanego bardzo często dancingowym. Na czym polega jego niezwykłość? Zachęcam do tego, aby przekonać się o tym na własne uszy na Placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera - dodaje dyrektor Sfery.

Maciej Maleńczuk znany jest publiczności z szerokiego podejścia do muzyki. Prezentował już akustyczny blues, hard rock, metal, pastiszowy pop rock, elektronikę, a w ostatnich latach psychodancing. Jednak w Bielsku-Białej, które uważane jest za jedną z jazzowych stolic Polski, wystąpi z najnowszym projektem "Jazz for Idiots". Jak sama nazwa wskazuje, będą to utwory uproszczone, nieco dancingowe. Podczas występu nie zabraknie nutki ironii, z której słynie artysta. Zdaniem ekspertów "Jazz for idiots" udanie łączy ambitniejsze granie i dźwięki przyjazne dla odbiorcy. Przekonamy się o tym już 8 lipca o godz. 19:30.Letnia Scena Sfery to projekt realizowany przez galerię od kilkudziesięciu. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Bob One & Bas Tajpan (15 lipca), Julia Marcel (22 lipca) i Tripulacion Cubana (29 lipca).

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj