czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 lipca 2016
  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2256

Letnia Scena Sfery: zakończenie cyklu z zespołem Voo Voo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj

Za nami:

Legenda rocka, czyli Voo Voo, wystąpi podczas ostatniego koncertu w. ramach Letniej Sceny Sfery, który wybrzmi 26 sierpnia na Placu Bolka i Lolka.- Wszystkich mieszkańców i gości przebywających w Bielsku-Białej serdecznie zapraszamy na nasz koncert - mówi Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo. - Zaprezentujemy program znany z naszych dotychczasowych albumów, często w nieznanych wykonaniach, często także nam samym…   Mamy nadzieję, że podczas muzycznego zakończenia wakacji na Letniej Scenie Sfery, wspólna energia uniesie nas wraz z uczestnikami koncertu wysoko nad ziemię.

Voo Voo powstało  w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty, kompozytora i autora tekstów Wojciecha Waglewskiego. Zespół gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. W ich twórczości pojawiały się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.

Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera. Ostatnią jak dotąd płytą zespołu Voo Voo  jest album "Dobry wieczór", wydany w 2014 roku. Na płycie znalazł się m.in. utwór "Gdybym" z udziałem wybitnego pieśniarza z Azerbejdżanu - Alima Qasimova i jego córki Fargany. Artyści Voo Voo - Wojciech Waglewski - gitara, śpiew, Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew, Karim Martusewicz - bas, Michał Bryndal - perkusja, słyną z niezwykłej energii jaką serwują publiczności podczas koncertów.

Czym zaczarują bawiących się na placu Bolka i Lolka już w piątek 26 sierpnia? Przekonamy się o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

Sfery:


Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To wakacyjny prezent dla mieszkańców i odwiedzających Podbeskidzie turystów, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych, a także uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Julia Marcell, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. W tym roku podczas koncertów bawiło się na nich ponad 5 000 osób, którzy odkrywali magię muzyki w ramach wakacyjnego prezentu od Galerii Sfera.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj