czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 5 czerwca 2002
  • wyświetleń: 1503

Konkursowa jazda

CZECHOWICE-DZIEDZICE

Reklama

. Przez całą niedzielę w Czechowicach-Dziedzicach, Bestwinie i Dankowicach słychać było ryk silników, pisk opon oraz wystrzały tłumików. 52 załogi z Podbeskidzia, Śląska i Małopolski rywalizowały w Konkursowej Jeździe Samochodem "Chemik 2002" w ramach ósmej rundy mistrzostw kierowców amatorów o puchar i tytuł Mistrza Katowickiego Okręgu PZM. Organizatorem imprezy była delegatura Automobilklubu Śląskiego przy Rafinerii Czechowice SA.
Zawodnicy jeździli po stukilometrowej trasie. Jednak dla kierowców najważniejsze było pokonanie 13 prób slalomowych w jak najkrótszym czasie, przeliczonym później na punkty. Na drogach rajdowcy musieli przestrzegać normalnych przepisów drogowych. Zabezpieczone były tylko miejsca prób slalomowych. Ta bardzo widowiskowa impreza przeznaczona była dla kierowców amatorów. Rajdowcy rywalizowali
w czterech klasach w zależności od pojemności silnika. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli: Łukasz i Piotr Starowicz, drugie miejsce zajęli Marek i Maciej Mikulscy, a na trzecim miejscu uplasowali się Maciej Michalski i Arkadiusz Dudek.

KaP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.