czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 2552

Tydzień Filmu Polskiego dobiega końca

Reklama

Dzisiaj (czwartek) kończy się Tydzień Filmu Polskiego w kinie Świt. O godz. 20.15 zostanie zaprezentowany ostatni film festiwalu - Jestem w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.

Jestem to opowieść o chłopcu poszukującym swojego miejsca w życiu. Mieszkający samotnie na opuszczonej barce jedenastolatek zaprzyjaźnia się z dziewczynką sąsiedztwa. To spotkanie przynosi ze sobą nie tylko pierwsze zauroczenie czy może nawet zakochanie, ale i wielkie, wspaniałe odkrycie...

A.O. / czecho.pl

---------------------

21 kwiecień (piątek)
18.15 Oda Do Radości (Polska)
Po filmie spotkanie z Anną Kazejak – Dawid, reżyserką noweli Śląsk
21.45 Piekło (Francja/Włochy/Belgia)

22 kwiecień (sobota)
19.15 Komornik (Polska)
21.15 Po sezonie (Polska)
22.15 Rozdroże Cafe (Polska)

23 kwiecień (niedziela)
19.15 Monachium (USA)
22.15 Skazany na bluesa (Polska)

24 kwiecień (poniedziałek)
19.15 Towar (Polska)
20.30 Cała Zima Bez Ognia (Szwajcaria/Belgia/Polska)

25 kwiecień (wtorek)
20.15 Pitbull (Polska)

26 kwiecień (środa)
20.15 Loteria filmowa
20.30 Zakochany Anioł (Polska)

27 kwiecień (czwartek)
20.15 Jestem (Polska)


JESTEM
Polska 2005, dolby digital, 95 min; Reżyseria: Dorota Kędzierzawska. Wykonawcy: Piotr Jagielski, Agnieszka Nagórzycka, Edyta Jungowska, Paweł Wilczak.

Opowieść o chłopcu poszukującym swojego miejsca w życiu. Mieszkający samotnie na opuszczonej barce jedenastolatek zaprzyjaźnia się z dziewczynką sąsiedztwa. To spotkanie przynosi ze sobą nie tylko pierwsze zauroczenie czy może nawet zakochanie, ale i wielkie, wspaniałe odkrycie - na świecie niekoniecznie trzeba być samotnym. Jeśli ma się szczęście, można znaleźć tych, którzy myślą podobnie, mają podobne dylematy i tak samo postrzegają świat.


ODA DO RADOŚCI
Polska 2005, dolby digital, 110 min; Reżyseria: Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas. Wykonawcy: Małgorzata Buczkowska, Dorota Pomykała, Barbara Kurzaj, Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska.

Śląsk
Po wielomiesięcznym pobycie w Anglii Aga wraca w rodzinne strony. Rodzice właśnie stracili pracę. Aga postanawia zainwestować zarobione w Anglii pieniądze we własny salon fryzjerski...

Warszawa
Michał wygrywa radiowy konkurs hip-hopowy. Ojciec Marty, jego dziewczyny, postanawia wysłać córkę na studia do Londynu. Michał próbuje przekonać Martę, aby nie wyjeżdżała. Komplikacje rodzinne Michała i upokorzenia ze strony ojca Marty, niezadowolonego z ich znajomości, doprowadzają do awantury między Michałem i Martą. Dziewczyna nie chce go znać...

Pomorze
Wiktor po studiach wraca do domu na prowincji. Mieszka z rodzicami, pracuje w wędzarni ryb. Jego koledzy to Rysiek - pijaczek i Eryk, życiowa ofiara. Wiktor nie może dłużej mieszkać w rodzinnym domu, matka chce wynająć jego pokój turystom. Po awanturze z szefem, który zalega z wypłatą, Wiktor rezygnuje z pracy w wędzarni. Eryk proponuje mu wyjazd za granicę. Nie wiadomo, skąd ma pieniądze, ale chce pokryć koszty wyjazdu...


PERSONA NON GRATA
Polska/Rosja/Włochy 2005, dolby digital, 117 min; Reżyseria: Krzysztof Zanussi. Wykonawcy: Zbigniew Zapasiewicz, Nikita Michałkow, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Maria Bekker.

Wiktor, ambasador Polski w Urugwaju, boleśnie przeżywa nagłą śmierć ukochanej żony. Po przyjeździe do kraju spotyka rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych, Olega, z którym przyjaźnił się przed dwudziestu laty, kiedy sam był działaczem podziemia, a Oleg stawiał pierwsze kroki w sowieckiej dyplomacji w Polsce. Ich przyjaźń obciążona jest dwoma podejrzeniami. Wiktor przypuszcza, że Oleg zajmował się infiltrowaniem polskiego podziemia oraz że był kochankiem jego żony...


PITBULL Polska 2005, dolby stereo SR , 101 min; Reżyseria: Patryk Vega. Wykonawcy: Janusz Gajos, Marcin Dorociński, Rafał Mohr, Weronika Rosati, Andrzej Grabowski, Danuta Stenka, Małgorzata Foremniak.

W sprawę Saida, człowieka odpowiedzialnego za dziesiątki porwań i morderstw, zaangażowanych jest pięciu policjantów: Nielat - lekceważony przez wszystkich narkoman, tępiący korupcję Gebels, który przy tej sprawie sam się złamie i weźmie łapówkę, zabijaka Despero, który obsesyjnie tropi Saida, ale omal nie poświęci go dla kobiety, Metyl, który po pijaku postrzeli swoją dziewczynę i odejdzie z policji, i wreszcie schorowany Benek...


ROZDROŻE CAFÉ
Polska 2005, dolby digital , 112 min; Reżyseria: Leszek Wosiewicz. Wykonawcy: Robert Olech, Maria Pakulnis, Jacek Rozenek, Dominika Markuszewska, Piotr Głowacki, Krzysztof Kolberger, Agnieszka Krukówna.

Współczesna opowieść o młodych ambitnych ludziach z prowincji, którzy próbując szybko poprawić swój status materialny popełniają poważne przestępstwo. Narratorem filmu jest Kazik Staszewski, śpiewający o ludziach na rozdrożu, szukających wyjścia z trudnej sytuacji życiowej w zakłamanym, pozbawionym ideałów świecie.


SKAZANY NA BLUESA
Polska 2005, dolby stereo, 101 min; Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński. Wykonawcy: Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Maciej Balcar, Przemysław Bluszcz, Adam Bauman, Anna Dymna.

1993 rok letni poranek w Tychach na Śląsku. Rysiek Riedel, frontmen grupy Dżem, wyrusza ze swą kapelą na koncert do Warszawy. To wyjątkowy dzień i wyjątkowy koncert w życiu 37-letniego wokalisty...

Biografia legendarnego lidera zespołu Dżem. Opowieść o próbie ucieczki od szarej rzeczywistości PRL-u w świat muzyki a potem - niestety - również narkotyków. Portret charyzmatycznego artysty w ślepym, śmiertelnym zaułku.


ZAKOCHANY ANIOŁ
Polska 2005, dolby stereo SR, 98 min; Reżyseria: Artur Więcek. Wykonawcy: Krzysztof Globisz, Jerzy Trela, Janusz Gajos, Kamil, Tomasz Schimscheiner, Rafał Dziwisz, Sonia Bohosiewicz.

Anioł Giordano, znany z filmu "Anioł w Krakowie", po śmierci swojej przyjaciółki Hanki nadal mieszka w Krakowie, opiekuje się jej synem, pomaga ludziom. Do Nieba nie może wrócić, ale zawsze może liczyć na dyskretną pomoc stamtąd. Co miesiąc znajduje portfel z pieniędzmi, ma też magiczny pył w aerozolu, którym naprawia to, co zepsute lub chore. Jednak Niebo ma ograniczony budżet, musi zerwać kontakty z Aniołem - nikt tam już nie podnosi słuchawki telefonu, aerozol się kończy...


TOWAR
Polska 2005, 60 min; Reżyseria: Abelard Giza. Wykonawcy: Wojciech Tremiszewski, Marcin Kulwikowski, Adrian Urban, Tomasz Jachimek, Ewa Czernowicz.

Historia trzech kumpli, którzy postanawiają dokonać napadu na bogatego biznesmena. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem i losy bohaterów zaczynają się komplikować...


CAŁA ZIMA BEZ OGNIA
Szwajcaria/Belgia/Polska, dolby stereo, 88 min; Reżyseria: Greg Zgliński. Zdjęcia: Witold Płuciennik. Muzyka: Jacek Grudzień. Wykonawcy: Aurelien Recoing, Gabriela Muskała, Blerin Gjoci.

Zima w szwajcarskich górach. Jean i jego żona Laura nie potrafią się otrząsnąć po stracie pięcioletniej córeczki, która zginęła w pożarze. Jean próbuje żyć jak dawniej, Laura w końcu trafia do kliniki psychiatrycznej. Ich związek zaczyna się rozpadać. Jean zatrudnia się w fabryce rur, tam w kantynie poznaje Labinotę, uciekinierkę z Kosowa.


MONACHIUM
USA 2006, dolby digital, 165 min; Reżyseria: Steven Spielberg. Zdjęcia: Janusz Kamiński. Wykonawcy: Eric Bana, Daniel Craig, Ciaran Hinds

We wrześniu 1972 roku, na oczach 900 mln telewidzów rozegrał się bezprecedensowy atak terrorystyczny. W Monachium trwał właśnie drugi tydzień letnich Igrzysk Olimpijskich. Nagle, bez żadnego ostrzeżenia, ekstremistyczna grupa Palestyńczyków - Czarny Wrzesień - zaatakowała wioskę olimpijską zabijając dwóch członków izraelskiej drużyny olimpijskiej i biorąc dziewięciu jako zakładników.

Reżyser STEVEN SPIELBERG - „Monachium” to akcja oparta na wydarzeniach z 1972 roku i misji „Gniew Boga”, której celem było ukaranie winnych, a która została przeprowadzona przez oddział agentów wywiadu izraelskiego. Była to jedna z najśmielszych i najbardziej agresywnych operacji wywiadu, jakie można odnotować we współczesnej historii świata.


PIEKŁO
Francja/Włochy/Belgia/Japonia 2006, dolby digital, 98 min, Reżyseria: Danis Tanovic. Scenariusz: Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Kieslowski. Wykonawcy: Emmanuelle Beart, Karin Viard, Marie Gillain

Zwolniony z więzienia mężczyzna wdaje się w ostrą kłótnię z żoną. Ich trzy córki będą świadkami tragedii, do której dojdzie w wyniku sprzeczki. To wydarzenie zaważy na ich późniejszym dorosłym życiu... Mija 20 lat. Poznajemy obecne życie trzech sióstr (Sophie, Céline i Anne), w którym nie potrafią utrzymać więzi rodzinnych.

Sophie wyszła za mąż, ale jej związek przeżywa kryzys. Najmłodsza Anne studiuje architekturę i romansuje ze swoim profesorem. Samotna Céline jako jedyna odwiedza ich niepełnosprawną matkę. W jej życiu pojawi się jednak młody, przystojny mężczyzna. Sébastien zdaje się zabiegać o jej względy. Jego zaskakujące wyznanie doprowadzi do zbliżenia sióstr. Czy uda im się pogodzić z przeszłością i rozpocząć nowe życie ?

Kino Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.