Rozrywka

  • 7 września 2016
  • 18 września 2016
  • wyświetleń: 2141

Darmowe zwiedzanie Skansenu i wystawa sarkofagów w Muzeum

Za nami:

Przed nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem odbędzie się ona w dniach 10-11 i 17-18 września, a jej hasło przewodnie brzmi: "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki".

skansen, pokaz kowalstwa
W Skansenie odbędą się pokazy kowalstwa tradycyjnego


Tradycją stało się już, że pszczyński Skansen bierze udział w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią". W sobotę, 10 września przez cały dzień od 9.00 do 19.00 wstęp do Skansenu będzie darmowy. W godzinach 12.00-16.00 będzie można obejrzeć wystawy rękodzieła oraz zakupić wyroby lokalnych rzemieślników, a także wziąć udział w mini-warsztatach pszczelarskich, spróbować naturalnych miodów i zakupić miodowe wyroby. W XIX-wiecznej kuźni obejrzymy pokaz tradycyjnego kowalstwa, a po Skansenie o 13.00, 14.00 i 15.00 będą oprowadzać licencjonowani przewodnicy PTTK.

sarkofag
Jeden z sarkofagów - przed konserwacją i po niej · fot. z arch. A. i T. Trzosów


Z kolei w dniach 10-11 i 17-18 września, w godzinach otwarcia Muzeum Zamkowego, będzie można zwiedzić wystawę sarkofagów znajdującą się w podziemiach Zamku. Prezentowane eksponaty, pochodzą z krypty znajdującej się w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie. [u]Na wydarzenia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł.

Dodatkowo, w sobotę, 17 września o godzinie 11.00 będzie można wysłuchać wykładu na temat historii sarkofagów oraz dziejów osób pochowanych w krypcie kościoła parafialnego. Szczegóły na http://www.zamek-pszczyna.pl

BM, aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj