czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 22 września 2016
  • 23 września 2016
  • wyświetleń: 1051

W piątek w Bielsku-Białej wystąpią Rahim i Fokus, czyli Pokahontaz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

W piątek, 23 września zapraszamy na koncert Rahima i Fokusa, który odbędzie się w Klubie Miasto, przy Placu Mickiewicza 2.

Klub Miasto to klub studencki z prawdziwego zdarzenia, który integruje młodych ludzi w ramach wielu przedsięwzięć i imprez. To również miejsce ciekawych spotkań, koncertów, pokazów filmowych oraz wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Bilety na kocnert są do nabycia w punktach sprzedaży:
  • Klub Miasto, Pl. Mickiewicza 2, Bielsko-Biała
  • Pigal Cafe, ul. Przechód, Bielsko-Biała
  • Rock Galeria, Rynek 6, Bielsko-Biała
  • Rock Galeria, Staszica 7, Bielsko-Biała
Zespół Pokahontaz powstał w roku 2003 w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, której działalność oficjalnie zakończyła się w tym samym roku. W skład grupy weszli trzej byli członkowie Paktofoniki: Rahim, Fokus, DJ Bambus - oficjalny DJ grupy.

Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz był „Wstrząs dla mas” z 2004 r. Utwór został dobrze przyjęty przez publiczność. Dzięki kolejnemu numerowi, „Za szybcy się wściekli” udało się zepołowi przebić do największych stacji muzycznych i wypromować zespół w całym kraju. Oba utwory finalnie znalazły się na debiutanckiej płycie grupy pt. RECEPTURA. Wydawnictwo ukazało się w kwietniu 2005 r. Jego produkcją zajął się sam Rahim, a za mix i mastering odpowiedzialny był DJ 600V.

Pierwsza płyta Pokahontaz otworzyła nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowodnili, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W roku 2011 rozpoczęli prace nad drugim wspólnym albumem, REKONTAKTEM. Wydawnictwo na półki sklepowe trafiło w roku 2012, czyli po siedmiu latach od premiery pierwszego krążka. Fanom i samym artystom opłacało się czekać - w kilka miesięcy od premiery płyta osiągnęła status złotej. Znajduje się na niej 15 premierowych utworów, w których artyści nie stronią od muzycznych eksperymentów. Produkcją większości numerów zajął się DiNO, jeden z najbardziej kreatywnych producentów na polskiej scenie hip-hopowej. Na featuringu pojawiają się: EMILYROSE, Pezet, Łona oraz Grizzlee z East West Rockers.

W marcu br. światło dzienne ujrzał singiel „Habitat” zwiastujący trzeci już album Pokahontaz. Tekst utworu wyszedł spod pióra Rahima i Fokusa. Za warstwę muzyczną odpowiada Zetena, którego fani grupy kojarzą m.in. z remixu „Przestań” Bob One'a z gościnnym udziałem Pokahontaz. Później pojawiły się kolejne single promujące REVERSAL ("W Ruch", "Przeciwwaga", "Życie jest piękne", "Desperado2" z gościnnym udziałem Buki i Kleszcza oraz "Serum"). Płyta ukazała się 20 sierpnia, a w niespełna rok pokryła się złotem.
Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj