czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 marca 2006
  • wyświetleń: 727

Zimowe ostatki z kinem Świt

Uwaga - Tydzień Filmu Polskiego, który miał rozpocząć się 17 marca - został przeniesiony na miesiąc kwiecień. Najprawdopodobniej będą to dni 21-27 kwietnia.

Zakupione karnety nie tracą ważności. Możliwy jest również zwrot gotówki w sekretariacie MDK, bądź też w kasie kina 17 marca w godzinach: 18.15– 22.30.

O szczegółach poinformuje wkrótce.

A.O. / czecho.pl

-------------------------

13 marca minęła X rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, jednego z najwybitniejszych reżyserów kina moralnego niepokoju. Autora takich filmów jak „Podwójne życie Weroniki”, „Amator”, czy „Dekalog”. Za pośrednictwem TVP Kultura i Kino Polska mogliśmy obejrzeć niemal cały dorobek filmowy i teatralny reżysera.

Data ta zbiega się mniej więcej w czasie z rozpoczęciem „Tygodnia Filmu Polskiego” w czechowickim kinie „Świt”. Uzupełnieniem telewizyjnego bloku filmowego będzie zaprezentowany podczas imprezy film „Piekło” w reżyserii Krzysztofa Piesiewicza.

Scenariusz do filmu napisali w 1990 Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz. Warto poświęcić chwilę osobie reżysera. Krzysztof Piesiewicz, z wykształcenia adwokat, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego był mocno związany z opozycją antykomunistyczną. Był m.in. obrońcą w procesach politycznych „Solidarności” Ursusa i Huty Warszawa, „Solidarności”, oraz oskarżycielem posiłkowym w procesie morderców Jerzego Popiełuszki. Opozycyjne doświadczenia miały duży wpływ na jego twórczość filmową.

Z Kieślowskim Piesiewicz związany jest od wielu lat. Razem stworzyli m.in. „Dekalog”, „Piekło”, „Niebo”, „Krótki film o zabijaniu”, „Krótki film o miłości”, oraz nagradzane na wielu imprezach filmowych - „Podwójne życie Weroniki” i „ Trzy kolory”.

W paru słowach „Piekło” to historia matki i jej dwóch córek, które na skutek przykrych wydarzeń z przeszłości nie potrafią odnaleźć życiowej stabilizacji.

Podczas imprezy oprócz „Piekła” zobaczymy również „Odę do radości”, „Monachium”, „Skazanego na bluesa”, „Komornika”, „Rozdroża Cafe”, „Towar”, „Cała zima bez ognia”, „Pitbula”, „Zakochanego Anioła” i „Jestem”.

Impreza rozpocznie się po przerwie technicznej 17.III i potrwa do 23.III. Szczegółowy program imprezy i omówienie filmów www.czecho.pl/wydarzenia/wydarzenia-pokaz.php?id=2017 class=dodaj>[TUTAJ]

Karnety 40 zł (ulgowe) i 50 zł w sprzedaży od 3 marca w sekretariacie MDK od poniedziałku do piątku – 8.00 - 20.00, w kasie kina sobota, niedziela – 15.00-20.00.

Przy okazji autor w imieniu swoim chciał serdecznie podziękować panu Józefowi Grabowskiemu z czechowickiego kina „Świt” za zaproszenie na projekcję filmu Krzysztofa Zanussiego „Persona non grata”.

Miłosz Klemens

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.