czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 13 października 2016
  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 1954

Movimento wystawi musical "Cień" w Pszczyńskim Centrum Kultury

Za nami:

Zapraszamy do Pszczyńskiego Centrum Kultury na musical "Cień". Sztuka powstała na początku lat 70., jako jedna z pierwszych prób polskiego musicalu.

Reklama

Była to swoista, oryginalna odpowiedź na popularny musical amerykański, szczególnie jeśli idzie o muzykę, bazującej z jednej strony na estetyce piosenki poetyckiej, a z drugiej przepełnionej pastiszem opery i operetki. Bajkowa opowieść o człowieku, który stracił cień, stała się tu pretekstem do satyry na społeczeństwo nasyconej licznymi aluzjami politycznymi, osadzonymi w odrealnionym świecie, w którym konwencjonalne postaci bajkowe spotykają się ze skarykaturyzowanymi postaciami polityków, dziennikarzy i artystów.

"Cień" w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego "Movimento" będzie można obejrzeć w niedzielę, 30 października o godzinie 17.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie PCKul oraz na naszej stronie www.bilety.pckul.pl.

Movimento wystawi musical "Cień"

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.