czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 października 2016
  • 31 października 2016
  • wyświetleń: 1552

Klub Miasto: TABU zagrają w poniedziałek w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

Tym razem zapraszamy Was w przestrzeń bardziej intymną, do miejsc, w których dawno nas nie było albo nie było nas wcale. Jednym z takich miejsc jest właśnie Klub Miasto. Jedno jest pewne ze ścian poleje się pot, a z głośników tłusty bas ! Zapraszamy Was na kolejną odsłonę jesienno-zimowej trasy INSOMNIA TOUR

Reklama

Klub Miasto


Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Meteory został wydany w 2015 roku.Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne. Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu ŚląskimZespół założyli w październiku 2003 Rafał i Karol Karwotowie, Marcin Suchy i Jakub Kuznicius. Wkrótce do zespołu dołączył Marcin Wacławczyk, a w listopadzie zagrali swój pierwszy koncert w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Od tego czasu TABU zaczyna regularnie koncertować. W czerwcu 2004 do zespołu dołączyli dwaj muzycy z Jastrzębia-Zdroju, z których jeden zagościł w zespole na dłużej - Kacper Skoneczny. W kwietniu 2005 TABU wzięło udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu. Zdobyło tam II nagrodę oraz nagrodę publiczności. Latem 2005 zakwalifikowało się do konkursu młodych zespołów na Ostróda Reggae Festiwal. Na konkursie zespół zdobył I nagrodę. W październiku 2005 wygrał jeden z koncertów cyklu Młode Wilki - Rebelia w warszawskim klubie Stodoła. Na finale tej edycji konkursu TABU zdobyło III nagrodę.W 2006 zespół nagrał swoją debiutancką płytę "Jednosłowo". Krążek wydało wydawnictwo Positive Music Promotion. W 2007 roku zespół zagrał ponad 60 koncertów w kraju oraz za granicą m.in. w Czechach, na Słowacji oraz w Anglii. W 2009 roku zespół wydał drugi album "Salut". Zespół w roku 2009 zagrał na wielu festiwalach w całym kraju m.in. na Przystanek Woodstock, na swojej trasie Insomnia Tour (Ponad 30 koncertów !) oraz po raz kolejny zorganizował festiwal Najcieplejsze miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Zespół Tabu rozpoczął pracę nad trzecim albumem "Endorfina" pod skrzydłami wytwórni Lou&RockedBoys. Pierwszy oficjalny klip promujący album "Jak dobrze Cię widzieć" do sieci trafił 3 lipca, przy współpracy z Mania Studio. 2013 rok to przede wszystkim obszerna trasa promująca najnowszy krążek. W ramach trasy Endorfina tour 2013 zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na największych polskich festiwalach. Jesienią 2013 roku obchodzili również swoje 10-lecie co zaowocowało kolejną trasą koncertową.

Rok 2014 to przede wszystkim wygranie plebiscytu na “Złotego Bączka Sceny Folkowej” i w konsekwencji występ na dużej scenie jubileuszowego “Przystanku Woodstock”, który zaowocował wydaniem koncertowej płyty CD nakładem firmy “Złoty Melon”. Jesienią do składu wrócił perkusista Marcin Kisiel i zespół skupił się na szlifowaniu materiału na album “Meteory”, który finalnie ukazał się w październiku 2015 roku nakładem “Lou&Rocked Boys”. Wydanie płyty było poparte intensywną trasą klubową “Meteory Tour”, w ramach której zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.

Zespół TABU zobaczymy na żywo już w poniedziałek w bielskim klubie Miasto. Bilety w cenie 25/30 zł do nabycia w klubie, on-line tabu.evenea.pl lub bezpośrednio przed koncertem. Zapraszamy

Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj