czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 1031

Spotkanie ze zdobywczynią Korony Ziemi - Moniką Witkowską

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

Klub Ludzi z Pasją zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie z wyjątkową osobą. W poniedziałkowy wieczór, 7 listopada będziemy mieli okazję spotkać się z Moniką Witkowską, która w 2015 roku zakończyła zdobywanie Korony Ziemi. Prelekcja i pokaz zdjęć odbędzie się o godzinie 19.00 w Klubie Miasto.

Reklama

Klub Miasto


W trakcie spotkania Monika, ubiegłoroczna zdobywczyni Korony (dwudziesta z grona Polaków), opowie, który szczyt był dla niej najłatwiejszy, a który najtrudniejszy i gdzie omal nie straciła życia (wbrew pozorom wcale nie było to na Evereście), jak wyglądała jej Wigilia na Antarktydzie, na czym polega trudność w ciągnięciu załadowanych sprzętem sanek, a także, która z gór wymaga nie tylko wspinania, ale też przejścia przez dżunglę.

Monika Witkowska - podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień - dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski i zaliczenia kursu w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich, potem przyszła pora na Alpy i wreszcie - wyższe góry (włącznie z Mount Everestem, który zdobyła w maju 2013 roku). W 2015 roku zakończyła zdobywanie Korony Ziemi w najtrudniejszej wersji, 9 szczytów.


Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj