czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 marca 2006
  • wyświetleń: 1921

Break dance: Czechowiczanie najlepsi

W minioną sobotę 25 marca w Spółdzielczym Centrum Kultury „Best” odbyły się eliminacje do I Podbeskidzkiego i III Bielskiego Turnieju Break Dance’u. Imprezę zorganizowali animatorzy kultury z Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany. Współorganizatorem były redakcja Kroniki Beskidzkiej oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany”. Patronat nad turniejem objął prezes Stowarzyszenia „Region Beskidy” Zbigniew Michniowski.

W imprezie wzięło udział 25 tancerzy w wieku od 12 do 19 lat, których pojedynki oceniało grono jurorów w składzie: choreograf Elżbieta Barwicka-Pichetowa, przedstawiciel Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Antonina Cykman, trenerzy break dance’u Dawid Rusek i Piotr Stach oraz redaktor naczelny Kroniki Beskidzkiej Piotr Wysocki.

W kategorii zespołowej do lat 19 startowało pięć grup. W pierwszej walce BRC aKa Cuda na Kiju z Bielska-Białej ulegli nieznacznie innemu bielskiemu zespołowi o nazwie Infinity Rotation. W drugiej parze grupa The BESTwina pokonała Teletubisiów z Kocierza, a w trzeciej czechowicki zespół o nazwie Iniemamocni pokonał stosunkiem głosów 3:2 grupę BRC aKa Cuda na Kiju. Zwycięskie zespoły walczyły między sobą o prymat w Bielsku-Białej i okolicy.

Pierwszą lokatę zajęła drużyna Iniemamocnych (Michał Kupczak, Jarosław Pala, Mateusz Urbański, Łukasz Wyrobek) drugą Infinity Rotation (Konrad Dorosiński, Mateusz Figura, Paweł Guzik, Piotr Zawidzki), a trzecią The BESTwina (Michał Gwiazdonik, Robert Kasprzyk, Paweł Kwak, Mateusz Wasik). Trzy zwycięskie grupy zakwalifikowały się do beskidzkich finałów, które odbędą się 27 maja w hali BBTS przy ul. Widok. 

W kategorii indywidualnej do lat 19 startowało dziesięciu tancerzy. W niezwykle zaciętych półfinałach wszystkie rozstrzygnięcia zapadały wynikiem 3:2. Aleksander Kruczek wygrał z Łukaszem Jaroszyńskim, Łukasz Wyrobek pokonał Michała Kupczaka, a Jarosław Pala zwyciężył Łukasza Jaroszyńskiego. Do finałów zakwalifikowali się bielszczanie: Aleksander Kruczek i Jarosław Pala oraz Łukasz Wyrobek z Czechowic-Dziedzic.

W kategorii do lat 15 wystąpił tylko zespół o nazwie Loney Tiunes Squad z Bielska-Białej w składzie: Jakub Pietrusiak, Arek Ciślak i Szymon Pieczora. Zespół zakwalifikowano do fazy finałowej turnieju. Wszyscy członkowie grupy zaprezentowali się również w pojedynkach indywidualnych między sobą. Najlepiej tańczył najstarszy z nich Jakub Pietrusiak i dlatego został zakwalifikowany do turnieju finałowego.

Jurorzy stwierdzili, że poziom imprezy był wyższy i bardziej wyrównany niż w latach ubiegłych. Byli pełni podziwu dla kunsztu i sprawności tancerzy. Niektórzy z nich nie tylko pokazali wysokie umiejętności fizyczne i techniczne, ale potrafili także dostosować się do muzyki i zachowania partnerów.

27 maja w hali BBTS przy ul. Widok w Bielsku-Białej spotkają się zwycięzcy eliminacji regionalnych z Bielska-Białej, Skoczowa i Wadowic.

Elżbieta Barwicka-Pichetowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.