czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 29 marca 2006
  • wyświetleń: 942

Najlepsza Przestrzeń Publiczna - konkurs

Zarząd Województwa Śląskiego organizuje coroczny konkurs pod patronatem Marszałka „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2006”. Celem i ideą konkursu jest promowanie projektów, które podnoszą jakość estetyczną naszego regionu, jak również podnoszą atrakcyjności zagospodarowania wnętrz urbanistycznych, centrów miejskich, placów, ciągów widokowych czy deptaków.

Konkurs promuje najlepsze rozwiązania architektoniczno – urbanistyczne zrealizowane w regionie w roku 2005. Konkurs ma charakter otwarty, dlatego też wnioski składać mogą zarówno sami autorzy jak i samorządy lokalne do dnia 15 maja.

Rozstrzygnięcie już 7 czerwca, najlepszy projekt otrzyma nagrodę Marszałka w wysokości 12,5 tys. zł, autor wyróżnionej pracy – 7,5 tys. zł. Odpowiednie nagrody otrzymają również gminy na terenie których zrealizowano najlepsze projekty.

Swój udział będą również mieli Internauci, którzy będą mieli okazję do głosowania na najlepszy ich zdaniem projekt. Praca, która zdobędzie największą liczbę głosów otrzyma Nagrodę Internautów i 2,5 tysiąca złotych. Także jest o co powalczyć.

Ubiegłoroczny konkurs wyłonił projekt „Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie” autorstwa Katarzyny Grzesiak, Moniki Janiczek-Zygmunt oraz Ewy Jędraszczyk. Wyróżnienie przyznano projektowi „Kompleks Muzealny w Tychach-Muzeum Piwowarstwa - Muzeum Miejskie” Tomasza Koniora i Krzysztofa Barysza.

Stronę konkursu i szczegóły można znaleźc tutaj: www.silesia-region.pl/npp/ class=dodaj target=_blank> www.silesia-region.pl

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.