czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 listopada 2016
  • 30 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2668

Konkurs plastyczny dla dzieci: "Czad i ogień - obudź czujność"

Po raz trzeci Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży przy współudziale Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Reklama

Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do nowej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Czad i ogień. Obudź czujność", która ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat zapobiegania pożarom w mieszkaniach, a także jak przeciwdziałać zatruciom czadem.

- Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu - tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań, 7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla - informują organizatorzy.

W sezonie grzewczym 2015/2016 w województwie śląskim powiat bielski zajął niechlubne 1. miejsce pod względem największej ilości osób, które zatruły się tlenkiem węgla - 76 osób, w tym 29 dzieci. Te liczby ukazują wielkość zagrożenia związanego z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu) na terenie kraju i naszego regionu.

Na poprzedni konkurs do Komendy Miejskiej PSP wpłynęło aż 949 prac. - Bardzo cieszyliśmy się , że ta inicjatywa zyskała poparcie wśród dyrekcji, nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu również będzie się cieszyć tak wysokim zainteresowaniem - zachęcają organizatorzy.

czad, cichy zabójca, konkurs plastyczny, powiat
Uczniowie chętnie biorą udział w konkursie organizowanym przez straż pożarną. · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. W konkursie przewidziane są dwie kategorie wiekowe:
  • kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 7,
  • kategoria II- dzieci w wieku od 8 do 16.


Dopuszczalna technika wykonania prac to rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie i szkle. Nie będą uwzględniane prace z plasteliny, kompozycje przestrzenne oraz rzeźby. Format prac konkursowych to A4, A3.

Na rewersie pracy konkursowej należy podać:
1. nazwę szkoły/przedszkola i adres (jeśli dziecko jest uczniem/przedszkolakiem),
2. imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
3. imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu.

Prace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów Konkursu. Organizatorzy przewidują 3 nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej. Jako nagrody przewidziano m.in. czujniki tlenku węgla, pleckami, torby sportowe, a także wiele innych upominków.

Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia, a należy je wysyłać na adres: Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, ul. Leszczyńska 43 43-300 Bielsko-Biała, z dopiskiem Konkurs plastyczny.

Informacja o wynikach konkursu dostępna będzie na stronie www.straz.bielsko.pl. Wszelkich dodatkowych informacji udziela rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej tel. (33) 812-22-33 lub e-mail: rzecznik@straz.bielsko.pl.

Konkurs plastyczny dla dzieci

BM / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.