Reklama

Rozrywka

  • 25 marca 2017
  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 4610

5-dniowa wycieczka w Beskid Sądecki z Diablakiem

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" zaprasza na 5-dniowa wycieczkę w Beskid Sądecki i nie tylko.

Wycieczka odbędzie się w dniach 16-20 lipca. Koszt wyjazdu wynosi 450 zł/os. Szczegóły dotyczące wycieczki i możliwość rejestracji znajdują się na stronie UKST Diablak.

Program wycieczki

Dzień I (Niedziela 16.07.2017r.):
Wyjazd z Pszczyny. Przejazd przez Kęty, Kalwarię Zebrzydowską (zwiedzanie), Myślenice, Mszanę Dolną, Nowy Sącz (zwiedzanie), Stary Sącz (zwiedzanie). Zakwaterowanie w Piwnicznej-Zdroju. Spacer ścieżkami rekreacyjnymi na Węgielnik.

Dzień II (Poniedziałek 17.07.2017r.):
Przejazd do Rytra. Przejście trasy: Roztoka Ryterska - Przehyba (schronisko) - Radziejowa - Wielki Rogacz - Przełęcz Obidza - Kosarzyska. Czas przejścia ok. 7 godzin; długość trasy ok. 21 km; 1180 metrów podejść. Przejazd do ośrodka.

Dzień III (Wtorek 18.07.2017r.):
Przejazd do Łomnicy-Zdrój. Przejście trasy: Łomnica-Zdrój - Hala Łabowska (schronisko) - Runek - Jaworzyna Krynicka (schronisko) - Dolina Czarnego Potoku. Czas przejścia ok. 5,5 godziny; długość trasy ok. 19,5 km; 1080 metrów podejść. Przejazd do centrum Krynicy-Zdroju (zwiedzanie), powrót do ośrodka.

Dzień IV (Środa 19.07.2017r.):
Przejazd do Żegiestowa. Przejście trasy: Żegiestów - Pusta Wielka - Bacówka nad Wierchomlą - Wierchomla Mała. Czas przejścia 3 godziny i 25 minut; długość trasy ok. 10 km; 500 metrów podejść. Przejazd do ośrodka.

Dzień V (Czwartek 20.07.2017r.):
Wykwaterowanie z Piwnicznej. Przejazd z Piwnicznej do Czorsztyna (zwiedzanie), Dębno Podhalańskie (zwiedzanie w miarę możliwości), Nowego Targu (rezerwat Bór na Czerwonem), powrót do Pszczyny


Co zobaczymy?

Dzień I: Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zabytkowy rynek i jego okolice w Starym i Nowym Sączu. Przepiękną dolinę Popradu. Plus wiele innych ciekawych miejsc po drodze ;)

Dzień II, III, IV: Zdobędziemy najwyższe szczyty okolicznych pasm górskich, ze wspaniałymi (o ile pogoda dopisze) panoramami 360° m.in. na Tatry, Pieniny, Beskidy i góry Słowacji. Ponadto zwiedzimy liczne miejscowości zdrojowe Beskidu Sądeckiego i odwiedzimy tamtejsze schroniska górskie.

Dzień V: Odrestaurowane ruiny zamku w Czorsztynie. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim. Rezerwat Bór na Czerwonem w Nowym.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj