Rozrywka

  • 8 maja 2017
  • 23 maja 2017
  • wyświetleń: 4143

Wyjazd do Wiślicy - zwiedzanie bazyliki, domu Długosza i pawilonu

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wspólny wyjazd do Wiślicy, w trakcie którego uczestnicy zwiedzą pawilon archeologiczny, Bazylikę i Dom Długosza.

Pawilon archeologiczny został wybudowany w latach 60-tych. Eksponuje relikty wczesno-romańskiego kościółka p.w. św. Mikołaja wraz z przyległą kaplicą grobową z XI wieku oraz Misę Chrzcielną, pochodzącą prawdopodobnie z roku 880.

Bazylika kolegiacka Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wiślicy - gotycki kościół wzniesiony w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego w Wiślicy, na fundamentach dwóch starszych świątyń romańskich. Nosi tytuł kolegiaty, a od 8 września 2005 także bazyliki mniejszej.

Kościół znajduje się na odnowionej trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca, która to jest odzwierciedleniem dawnej średniowiecznej drogi do Santiago de Compostela i związana jest z pielgrzymowaniem do grobu św. Jakuba.

Dom Długosza w Wiślicy - zabytkowy, XV-wieczny budynek znajdujący się w Wiślicy, zbudowany z fundacji Jana Długosza. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych jako część zespołu kościoła kolegiackiego. Dziś w Domu Długosza mieści się wikariat i Muzeum Regionalne w Wiślicy.

Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj