Rozrywka

  • 9 maja 2017
  • wyświetleń: 2207

Pisarz, który kopie piłkę - spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem

12 maja (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie na spotkanie autorskie z polskim prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, reportażystą i Kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej Zbigniewem Masternakiem.

Zbigniew Masterak
Zbigniew Masterak · fot. GBP w Biestwinie


Zbigniew Masternak zadebiutował w 2000 na łamach "Twórczości" dwoma opowiadaniami z Księstwa. Księgi drugiej - Niech żyje wolność i Posąg Emeryka. W 2006 ukazał się jego debiut książkowy - powieść "Niech żyje wolność" i druga powieść "Chmurołap". Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się w 2008 trzecia powieść Zbigniewa Masternaka - Scyzoryk. Trzy pierwsze księgi Chmurołap, Niech żyje wolność i Scyzoryk, które zostały wydane w jednym tomie w 2011, tworzą wieloczęściowy autobiograficzny cykl "Księstwo". W 2014 roku ukazała się księga czwarta cyklu "Nędzole" w której podjął się opisania tak ważnego zjawiska jak Polacy na emigracji zarobkowej w Europie.Jego powieści i opowiadania tłumaczono na język wietnamski, mongolski, bułgarski, macedoński, ukraiński, niemiecki i włoski.

Wybrane książki: Księstwo. Księga druga, Niech żyje wolność, Chmurołap, Księstwo. Trylogia młodzieńcza, Co piłka robi z człowiekiem? Młodość, futbol i literatura - antologia, współautor Nędzole, Błoto dla zuchwałych, czyli nie tylko Harry był brudny. Reportaż.

W 2010 jesienią reżyser Andrzej Barański zrealizował film Księstwo na podstawie trzech debiutanckich powieści Masternaka: Chmurołap, Niech żyje wolność, Scyzoryk. Polska premiera filmu odbyła się 9 czerwca 2011 podczas 36 FPFF w Gdyni, w sekcji Panorama Polskiego Kina. Premiera światowa odbyła się 4 lipca 2011 podczas 46. MFF w Karlovych Varach - film pokazano w konkursie głównym.

aka / czecho.pl

źródło: GBP Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj