Rozrywka

• 24 maja 2017
  • wyświetleń: 2609

Bujaków pokonany - kolejne trzy punkty dla Rotuza

Rotuz inkasuje kolejne cenne 3 punkty w drodze do awansu. Wynik 2-0 nieco zakłamuje obraz całego spotkania, gdyż to gracze z Bronowa byli stroną zdecydowanie przeważającą i powinni przy odrobinie koncentracji wpakować kolejne 3 gole rywalowi.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

Bronowianie zaczęli mecz zdecydowanie, to oni kreowali grę wymieniając dużą ilość podań, często na jeden kontakt. Świetną robotę w środku pola wykonywał Raczek oraz Świerkot, którzy podręcznikowo rozrzucali piłki na skrzydła, a gdy było trzeba, to szybko neutralizowali akcje zaczepne rywali. Ewidentnym pomysłem gości z Bujakowa na ten mecz, było zaparkowanie "autobusu" już na trzydziestym metrze własnej połowy i liczenie, że uda się wyprowadzić chociaż jedną skuteczną kontrę. Trzeba przyznać, że był to plan naiwny i jak się okazało nierealny, gdyż przez całe spotkanie nie wyszła żadna kontra a bramkarz Rotuza był właściwie bezrobotny. Oczywiście nie można zawodnikom Gronia odmówić ambicji i wytrwałości w licznych próbach przerywania akcji Rotuza.

Przez pierwszy dosyć intensywny kwadrans gry, Rotuz przeprowadził sporo akcji ofensywnych, jednak w kluczowych momentach widzieliśmy niecelne podania lub strzały. W 20 minucie ładnego gola z dystansu ustrzelił Bronowski mistrz ekonomicznego poruszania się po boisku, czyli Marcin Feruga a asystował mu Robert Raczek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że gospodarze mieli kilka solidnych szans na podwyższenie wyniku. Z kolei jedyne celne strzały przyjezdnych to była wykopana piłka bramkarza, która leniwie przeleciała nad boiskiem i bezpiecznie lądowała w rękawicach Łukasza Krysty.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, gospodarze nadal prowadzili grę a przyjezdni robili wszystko, żeby piłka nie wpadła do ich bramki, podczas jednego z nielicznych kontrataków postarali się nawet, aby piłka nie wpadła do bramki Bronowa, ładując z najbliższej odległości futbolówkę obok pustej bramki. W odpowiedzi kapitan Rotuza, został bezpardonowo powstrzymany w polu karnym rywala, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego na rzecz żółto-czarnych. Pewnym egzekutorem okazał się nieskuteczny do tej pory Marek Pawlus, który do tej chwili trafił piłką w słupek a z metra zamiast do bramki trafił grupkę ludzi w sąsiedniej gminie, po meczu przyznał, że przedawkował banany, które otrzymał od prezesa... Najważniejsze, że kolejne 3 punkty zostają w Bronowie!

UKS Rotuz Bronów vs. LKS Groń Bujaków 2:0
Bramki: 20' Feruga 78' Pawlus (rzut karny)

Skład Rotuza: Krysta, Sosna Tomek, Bieńko, Urbanek, Tomalik, Pawlus, Raczek, Świerkot (86' Pietrusiak), Feruga, Sosna Paweł (55' Janik), Wronka (82' Gorzelnik)