czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 czerwca 2017
  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3071

Wernisaż wystawy rzeźby w drewnie w Galerii Miejskiego Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby w drewnie Krzysztofa Grodzkiego "Inny świat", który odbędzie się w piątek, 30 czerwca o godzinie 16.30. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Reklama

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Krzysztof Grodzicki urodził się w 1960 r. w Siedlcach, obecnie mieszka i pracuje w Wólce Świątkowej. Związany jest z grupą rzeźbiarzy tworzących Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej. Jego twórczość jest emocjonalnie związana z życiem wsi, co uwidacznia się w jego działalności artystycznej. Rzeźba Krzysztofa Grodziskiego jest prosta i zrozumiała przez wszystkich. Tworzy rzeźby o tematyce sakralnej i świeckiej związanej z pracą na wsi.

Prace swoje wykonuje z jednego bloku drewna, bardzo często rzeźby pokaźnych rozmiarów, dekoruje je motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Wykonał wiele rzeźb, które znalazły się w zbiorach muzeum i galerii.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj