czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 19 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2116

Wakacje w Czechowicach

Reklama

Wakacje już niedługo czas pomyśleć o dzieciach i o tym jak je spędzą. Jeśli nie wyjadą może warto poszukać rozrywek w mieście. Ofertę wakacyjną dla dzieci przygotował właśnie MDK w Czechowicach.

Jedną z propozycji są warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Będzie można skorzystać z konsultacji recytatorskich w każdą środę od lipca do połowy sierpnia (od godz, 12.00 do 14.00).

Chętni będą mogli również wziąć udział w zajęciach „Zabawa w teatr”. Od 7 do 11 sierpnia w godzinach od 10.00 do 13.00 odbywać się będą zajęcia teatralne (praca z tekstem, zabawy teatralne, etiudy aktorskie).

Jeśli nie teatr to może warsztaty plastyczne. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. Spotkania ze sztuką odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 12.00, niestety są płatne, ale koszty nie są znowu takie straszne. Za jedno spotkanie trzeba zapłacić 3 zł. Takich spotkań zaplanowano po 6 w miesiącu lipcu i sierpniu.

Warsztaty filmowe to kolejna propozycja. Zajęcia przewidziane są dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Spotkania połączone będą z projekcjami filmowymi i odbywać się będą w godzinach od 14.00 do 17.00, zaplanowane również zostały zajęcia praktyczne z realizacji filmu kamerą cyfrową. Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu. Koszt takiego jednego spotkania dla uczestnika to 3 zł.

Miejski Dom Kultury zaprasza również na wycieczki w Krajobrazy Historii i Kultury Polski. Pierwsza z nich już 12 lipca Szlakiem Warowni i zamczysk Jurajskich. Koszt takiej wycieczki to 30 zł dla dziecka, dla dorosłego 34, w cenie jest transport, ubezpieczenie i przewodnik. Zapisy przyjmowane są do 30 czerwca.

Kolejne wycieczki to:
26 lipca – Ziemia cieszyńska; zgłoszenia do 7 lipca;

02 sierpnia - Planetarium Śląskie w Chorzowie, zgłoszenia do 15 lipca, koszt: dzieci–18 zł, dorośli–23 zł;

09 sierpnia - Wieliczka, zgłoszenia do 15 lipca, koszt: dzieci–60 zł, dorośli–75 zł;

30 sierpnia - Panorama Racławicka, zgłoszeni do 30 lipca, koszt: dzieci–55 zł, dorośli–60 zł.


Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie MDK pod numerem telefonu: 215 32 85, tam również przyjmowane są zapisy.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.