czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 czerwca 2006
  • wyświetleń: 1243

Diaporama w urzędzie

Prezentacja Multi Diaporamy. Organizatorami przedsięwzięcia jest formacja fotograficzna „Landskapiści” z Czechowic-Dziedzic.

Multi Diaporama to cykl imprez, polegający na prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do ogólnopolskiego przeglądu, którego pomysłodawcą jest „Fotoklub Zamek” ze Szczecina. Uczestnicy konkursu wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu. Pliki z diaporamami cyfrowymi są przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce. Tam też organizowane są pokazy – jak na przykład ten w Czechowicach-Dziedzicach, a niezależne lokalne jury wyłania 20 najlepszych prac.

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków. Diaporama jako dziedzina sztuki ma swoje miejsce pomiędzy fotografią a filmem. Jest swoistym spektaklem, w którym autor poddaje widza w sposób świadomy i zaplanowany równoczesnemu oddziaływaniu obrazu i dźwięku. Nie chcąc naśladować filmu, diaporama operuje obrazem nieruchomym, typowym dla fotografii.

Cechą charakterystyczną jest również „trzeci obraz”, czyli nieistniejący faktycznie, a będący tylko wynikiem świadomego nałożenia na siebie, podczas projekcji na ekran, dwóch (kilku) obrazów rzeczywistych. W odróżnieniu od fotografii, utwór diaporamowy istnieje tylko w określonym czasie, podczas projekcji w wyizolowanym od świata zewnętrznego pomieszczeniu.

Echo

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.