czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 września 2017
  • wyświetleń: 1231

IV Interaktywna Gra Wiejska "Poznajemy Gminę Bestwina"

W Gminnej Bibliotece Publicznej 20 września zakończyła się IV Interaktywna Gra Wiejska "Poznajemy Gminę Bestwina". To pierwsza w Polsce inicjatywa tego typu - uczestnicy wykonując różnorodne zadania uczą się geografii i historii naszej ziemi, zaznajamiają się z sylwetkami sławnych mieszkańców i przy okazji trenują szare komórki.

Reklama

IV Gra Wiejska rozstrzygnięta
IV Gra Wiejska rozstrzygnięta · fot. UG Bestwina


Z dziesięcioma podanymi na stronie internetowej zadaniami zmierzyło się w sumie osiemnastu graczy, a zatem więcej niż w latach ubiegłych. Z pewnością na wzrost frekwencji wpływ miały atrakcyjne nagrody: smartfon, kamera sportowa, gogle do smartfona, głośnik Bluetooth itd. Wszystko to ufundowane przez sponsorów - Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice - Bestwina, Radcę Prawnego Mariusza Borucha, a także firmę ITSys Krzysztof Nowak.

Podczas gali finałowej graczy i pozostałych gości przywitała dyrektor GBP Teresa Lewczak. Przybył do biblioteki przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, dyrektor Banku Spółdzielczego Agata Dąbrowska a wraz z nimi przedstawiciele dawnych, spotykanych na wsi zawodów! Tradycją Gry Wiejskiej stało się bowiem spotkanie przebierańców. W czytelni stawił się rolnik, piekarz, szewc, nie zabrakło krawcowej, gospodyni oraz pustelnik.

Wyniki tegorocznej Gry Wiejskiej przedstawiają się następująco: I miejsce i główna nagroda: Łukasz Rauer, II - Bernadeta Kozyra, III - Jakub Rusin, Kacper i Tomasz Caputa, Weronika Czana, Sławomir Frączek. Przyznano także nagrodę specjalną za najlepsze przebranie - bon o wartości 200 złotych na zakup książek w księgarni "Na Lesisku". Wyróżnienie to zdobyła Weronika Czana w stroju gospodyni. Warto nadmienić, że w grze udział wzięło wiele osób spoza gminy Bestwina, co wskazuje na coraz większą popularność zabawy.

Rokrocznie honorowy patronat nad Grą sprawuje wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.

BM / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.