czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 13 listopada 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 1677

Prawdziwy teatr w Strumieniu! "Dziady - Noc Pierwsza"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu" podaj

Za nami:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (emgok) dołączył do ogólnopolskiego programu Teatr Polska, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności. W ramach programu czołówka polskich teatrów wystawi w Strumieniu swoje spektakle.

Reklama

"Dziady - Noc Pierwsza"


Pierwsza okazja ku temu nadarzy się już 18 listopada. Tego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spektakl Teatru Wierszalin w Supraślu - "Dziady - Noc Pierwsza" w reżyserii Piotra Tomaszuka.

"Dziady - Noc Pierwsza" jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie "Dziadów cz. IV" z elementami "Dziadów cz. II". Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, która zwykle eliminowała z z inscenizacji czwartą część "Dziadów" jako najmniej interesującą, tematycznie wręcz banalną, bo w liryczny sposób opisującą jedynie miłosny dramat Gustawa. Tymczasem Ksiądz - kapłan kościoła unickiego - okazuje się równie ważnym bohaterem dramatu. "Dziady" w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.

Przedstawienie zrealizowane jest zgodnie z antyczną zasadą trójjedni miejsca, czasu i akcji. Rozgrywa się w domu Księdza, a Dzieci stają się swoistym odpowiednikiem antycznego chóru.

Wystąpią:
  • W roli Gustawa: Rafał Gąsowski
  • W roli Księdza: Dariusz Matys
  • W roli Guślarza: Piotr Tomaszuk


Chór dzieci:
  • Monika Kwiatkowska,
  • Piotr Łasiewicki,
  • Kaśka Wolak,
  • Bartek Olszewski.


Spektakl odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu. Bilety w cenie 30 zł są już dostępne w biurze emgok-u przy ulicy Młyńskiej 14. Istnieje też możliwość rezerwacji biletów po uprzedniej przedpłacie na konto Ośrodka Kultury. Szczegóły na stronie www.emgok.pl/kontakt.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu" podaj